Jug na krilima Sukna

Tea Lokas • subota, 09.04.2011.

Jug je u prvoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske za protivnika dobio splitski Mornar i - pobijedio ga. Nije bilo puno neizvjesnosti u susretu između prvog i četvrtog u poretku, a Gruž je svjedočio dominaciji domaćeg kluba koja je kulminirala u rezultatu 14:4.

Jug CO - Mornar BS 14:4 (3:1, 3:1, 3:1, 5:1)

Dubrovnik, Bazen u Gužu
Polufinale PH
Gledatelja: 400

Jug CO: Nižić 11, Vranješ 1, Sutić, S. Sukno 5, Joković, Seman 4, Marković, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Šutalo, Ivanković.

Vezane vijesti

Mornar BS: Bijač 12, Burić 1, Marinić Kragić, Aličić, Kalebić, Jerković, Podrug, Čagalj, Butić, Marelja 2, Ćalić, Antonijević 1, Bratić.

Igrač više: Jug 6/12, Mornar 3/7
Peterci: Jug 0, Mornar 0/1
Suci: Savinović i Prančić

Dvojac Sukno - Seman kreirao je najveći dio današnje pobjede Juga, pobjede koja im donosi prednost od 1-0 u dvobojima s Mornarom. Samo ova dvojica postigla su devet pogodaka za domaćine (Sandro Sukno pet, Seman četiri), od ukupno 14.

Jugaši su od starta preuzeli kontrolu nad susretom te nakon prvih osam minuta stvorili ugodnu prednost od 3:1. Do poluvremena su ponovno ubacili tri gola, dok je splitski napad opet samo jednom prevario Nižića. Nakon odmora dogodila se identična priča kao u prve dvije četvrtine, sada već za visokih 9:3.

Jug se u posljednjih osam minuta mogao slobodno opustiti i mirno utakmicu privesti kraju, no to nije palo na pamet Fatovićevim pulenima koji su se najviše razigrali upravo u zadnjoj dionici susreta ubacivši iza Bijača čak pet puta. Deset razlike za Dubrovčane (14:4) omjer je koji prikazuje trenutno stanje Juga, ekipi koja unatoč porazu u finalu Jadranske lige u domaćem prvenstvu i Euroligi želi nešto više.

Osim spomenutog dvojca Juga, za Mornare se istaknuo Marelja s dva pogotka, a vratar Bijač s 12 obrana. Na strani Juga Nižić je imao 11.