Mladost slavila u trileru peteraca

Vedran Babić • nedjelja, 10.04.2011.

Vaterpolisti Mladosti na uistinu su dramatičan način izborili pobjedu u prvoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske. Oni su na gostovanju u Rijeci kod Primorja EB slavili sa 16:15 poslije boljeg izvođenja peteraca nakon što pobjednika nije bilo u ukupno 38 minuta igre, tj. četiri četvrtine plus dva produžetka...

PRIMORJE EB - MLADOST 11:11 (3:4, 1:2, 4:5, 3:0)

Polufinale PH
Rijeka, bazen na Kantridi
Suci: Periš (Split), Curić (Dubrovnik)

Primorje EB: Car, Glavan (1), Paškvalin, Krapić (1), De. Varga (1), Franković (1), Tiškivski (1), Jelača (1), Da. Varga, Barač (3), Beltrame, Garcia (2), Brala, Jurišić. Trener: Zoran Roje

Vezane vijesti

Mladost: Pisk, Vukičević (1), Perić (1), Bukić (1), Petković (2), Pavičić, Udovičić (3), Brlečić, Karač (2), Hinić, Buljubašić (1), Pavić, Lončar (1). Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Primorje EB 7/16, Mladost 7/14
Peterci: Primorje EB -, Mladost 0/1

*regularni dio završio je rezultatom 11:11, prvi produžetak završio je bez golova, drugi 1:1, a u petercima je Mladost slavila 4:3

Poslije prvih polufinalnih utakmica domaćeg prvenstva, najbliži finalu su Jug CO i Mladost. Jugaši će se tamo gotovo sigurno naći već u drugoj utakmici, a do velike prednosti stigla je i zagrebačka Mladost, koja je u pravom trileru pobijedila riječko Primorje.

Iako su Žapci imali naizgled komfornih plus četiri, domaćini su velikim preokretom stigli do produžetaka, ali su nakon dva puta po tri minute te kasnije peteraca ipak ostali kratki.

Uvod utakmice bio je vrlo izjednačen, a prvu značajniju prednost stekli su Mladostaši krajem druge četvrtine kada su poveli s dva razlike (6:4). Treća četvrtina donijela je još bolju igru gostiju i povećanje njihove prednosti na četiri pogotka. Činilo se da će Mladost mirno doploviti do pobjede, no tada se Primorje probudilo i s četiri gola do kraja regularnog dijela izborila produžetke (11:11).

U prve tri minute nije bilo golova, dok je u drugom produžetku domaći sastav propustio priliku za pobjedu. Prvo je Krapić zabio za njihovo vodstvo 12:11, Buljubašić izjednačio pola minute prije kraja, a onda je Pavić u posljednjim sekundama obranio udarac Deneša Varge pa se pobjednik odlučivao izvođenjem peteraca.

U ruletu peteraca hrvatski reprezentativni vratar Pavić obranio je dva udarca domaćih igrača i tako postao junakom utakmice, dok je njegov kolega suprotnoj strani, Car, obranio samo jedan. Ključan je bio promašaj Daniela Varge poslije kojeg je Igor Hinić donio pobjedu svojoj momčadi.

Druga utakmica igra se u Zagrebu sljedeće subote.