Remi približio Final Four

Tea Lokas • srijeda, 13.04.2011.

Jug je u četvrtom kolu četvrtfinala Eurolige upisao remi (7:7) protiv Jadrana iz Herceg Novog, kojem su nade za Final Four-om odavno ugasnule. Jug je time učvrstio drugu poziciju u skupini A i gotovo osigurao plasman u završnicu, no vrh skupine Jugašima je još samo teoretski moguć. Bolju igru prikazao je Partizan u drugoj utakmici u skupini, a poraz su uručili ekipi Budve...

Jadran HN - Jug CO 7:7 (4:2, 1:1, 1:2, 1:2)

Euroliga, četvrto kolo
Bazen u Igalu

Jadran HN: Šćepanović 10, Sekulić, Crepulja, Janović 1, Đ. Filipović 1, Latinović 1, Kalinić, Gojković 3, Premuš 1, Subotić, P. Filipović, Kovačić, Sarić.

Vezane vijesti

Jug CO: Nižić 11, Vranješ, Sutić, S. Sukno 1, Joković, Seman 1, Marković 1, Bušlje 3, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Šutalo.

Igrač više: Jadran 2/6, Jug 4/10
Peterci: Jadran 0, Jug 0
Suci: A. Moliner (Španjolska) i Voevodin (Rusija)

Crnogorci su u prvoj četvrtini bili učinkoviti u osam minuta ubacivši četiri pogotka iza leđa Jugovog vratara Nižića. 50% prve četvrtine za domaćine je iznio Gojković, zabilježivši dva gola. S hrvatske strane zabili su Bušlje i Dobud, a prva dionica završila je rezultatom 4:2.

Čvrsta druga četvrtina rezultirala je dvama pogocima, sa svake strane po jedan. Na odmor se otišlo s nepovoljnim statusom Juga, bilo je 5:3 u korist Jadrana.

Budva - Partizan

Vaterpolisti Partizana bili su uspješni u četvrtom kolu četvrtfinalnog dijela natjecanja pobijedivši Budvane rezultatom 8:5. Srbi su tako osigurali plasman na Final Four u Rimu, a s kojeg mjesta će tamo otići i tko će im biti protivnik u polufinalu, otkrit će preostale dvije utakmice. Jug bi za preokret na tablici trebao pobijediti u oba susreta (Partizan i Budva), dok bi im Partizan morao "pomoći" porazom u svojim utakmicama.

Što se četvrtog kola tiče, po dva pogotka za Partizan postigli su Prlainović, Pijetlović i Ćuk, dok je to iz redova Budvana pošlo za rukom samo Damjanu Daniloviću.

Na startu treće četvrtine precizan je bio Seman, za svoj prvijenac na utakmici i smanjenje zaostatka na 5:4. Pavo Marković čovjek je koji je izjednačio na 5:5 i pružio Jugu priliku da krene ispočetka. U nastavku je Šćepanović obranio bombu Dobuda i spriječio Dubrovčane da prijeđu u vodstvo za vrijeme igrača više.

Premuš je kaznio promašaje Dobuda povisivši na 6:5 za momčad Jadrana, a nekoliko sekundi prije kraja trećeg dijela Šćepanović je zaustavio još jedan udarac Juga te odveo svoje suigrače na pauzu s minimalnom rezultatskom prednošću.

Gotovo šest minuta posljednje četvrtine nije bilo pogotka ni na jednoj strani, a sušu je prekinuo Bušlje jedva uguravši loptu preko imaginarne crte Šćepanovića, no slavlje Juga zbog izjednačenja nije dugo trajalo. Janović je u sljedećem napadu prevario Nižića i žabicom na semafor upisao 7:6.

Pokušaji Dubrovčana da iz utakmice iziđu neporaženi urodili su plodom 26 sekundi prije kraja susreta još jednim pogotkom Bušlje koji, uz Gojkovića, postaje najbolji strijelac utakmice (tri pogotka za svakoga).

Konačan rezultat 7:7 udaljio je ekipu Elvisa Fatovića od prvog mjesta u skupini A, a dojam bi mogli popraviti eventualnom pobjedom u sljedećem kolu koje im nosi Partizan na bazenu u Gružu.