Odluka u Rijeci!

Vedran Babić • subota, 16.04.2011.

Ime Jugova suparnika u finalu Prvenstva Hrvatske doznat ćemo u odlučujućoj trećoj utakmici na Kantridi nakon što je Primorje EB u drugoj utakmici u Zagrebu sa 7:5 pobijedilo Mladost...

MLADOST - PRIMORJE 5:7 (1:2, 0:1, 2:1, 2:3)

Druga utakmica polufinala PH
Zagreb, bazen na Savi

Mladost: Pisk, Vukičević, Perić, Letica, Petković (2), Pavičić, Udovičić (1), Brlečić, Karač, Muslim (2), Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Emil Nikolić

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin (2), Krapić (1), De. Varga, Franković (3), Tiškivski, Jelača, Da. Varga, Barač, Beltrame, Garcia (1), Krizman. Trener: Zoran Roje

Igrač više: Mladost 3/13, Primorje EB 1/5
Peterci: Mladost -, Primorje EB 2/2

U utakmici s obostrano velikim brojem pogrešaka pobjedu su izvukli vaterpolisti Primorja i tako ostali u igri za finale domaćeg prvenstva. Iako primjerice braća Varga nisu postigli ni pogodak, gosti su na Savi trijumfirali i to prilično rutinski s obzirom da je Mladost izjednačila od rezultata 1:1 konstantno bila u zaostatku.

Na poluvremenu je već bilo 3:1 za Primorje, a utakmica je riješena nakon što je najbolji strijelac utakmice Nikola Franković postigao dva uzastopna gola za 7:4 dvije minute prije kraja. Tko zna koliko bi uvjerljiviji bio poraz Mladosti da na golu nije imala raspoloženog Josipa Pavića (18 obrana).

Primorje je svakako zaslužilo majstoricu pred svojim navijačima i ostaje nam vidjeti hoće li i po treći put u ovoj polufinalnoj seriji slaviti gosti ili će ipak riječki sastav slaviti ulaz u finale.