Sukno opet enigma Splićanima

Maja Giljanović • subota, 16.04.2011.

Nakon što je u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja u Gružu mornarevce pobijedio 14:4 hrvatski prvak Jug Splićane je lako pobijedio i na Poljudu i s gol-razlikom od ukupno +21 izborio finale prvenstva Hrvatske u kojem čeka bolje iz trećeg susreta dvoboja između Mladosti i Primorja.

MORNAR - JUG 8:19 (1:6, 2:6, 2:5, 3:2)

PH, druga utakmica polufinala doigravanja
Split, Bazen na Poljudu
Suci: Rak (Dubrovnik) i Milinović (Split)

MORNAR: Bijač, Marinić-Kragić 1, Aličić, Kalebić, Lozina 1, Jerković 2, Podrug, Čagalj 1, Butić, Marelja 2, Čalić, Antonijević 1, Bratić. Trener: Joško Kreković

Vezane vijesti

JUG: Nižić, Vranješ, Sutić 1, S. Sukno 4, Joković 2, Seman 1, Marković 1, Bušlje 2, I. Sukno 3, Dobud 2, Macan, Obradović 2, Ivanković 1, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Mornar 3/9, Jug 2/7

Peterci: Mornar 2/2, Jug -

Prošli tjedan u Gružu sam Sandro Sukno je u pobjedi 14:4 postigao gol više od svih igrača Mornara zajedno, a i u drugoj utakmici doigravanja prvenstva Hrvatske 20-godišnjak je bio prvo ime susreta.

Gosti su formalnost na Poljudu obavili bez da su se i oznojili: prvu su četvrtinu dobili rezultatom 6:1, na poluvremenu su vodili 12:3, a nakon što su najvećim dijelom drugog dijela vodili tucet (u jednom trenutku i 13 golova razlike) na koncu su slavili 19:8.

Najvećom enigmom za domaćina oslabljenog neigranjem među ostalima i kapetana Danijela Burića iznova se pokazao ovog puta četverostruki strijelac Sandro Sukno, gol manje postigao je Ivan Sukno, dvaput su lopte iza leđa Marka Bijača i Marija Podruga poslali Maro Joković, Nikša Dobud i Paolo Obradović, a na semafor su se upisali i Pavo Marković, Lukaš Seman, Nikola Sutić i Marko Ivanković.

Jug u finalu čeka bolje iz trećeg susreta dvoboja Mladosti i Primorja: nakon što su u prvoj utakmici Žapci slavili na Kantridi (16:15 nakon peteraca) u drugoj su im Riječani na Savi uzvratili milo za drago i rezultatom 7:5 izborili majstoricu 23. travnja ponovno pred svojim tribinama.