Treća sretna za Splićane

Ivana Jurica • subota, 16.04.2011.

Treći, odlučujući susret između Jadrana i Šibenika otišao je na stranu domaće momčadi. Slavili su Splićani s 10:9, pa će oni u borbu za peto, a Šibenčani za sedmo mjesto u domaćem prvenstvu.

Jadran – Šibenik 10:9 (2:2, 2:2, 4:3, 2:2)

Split, mali bazen na Poljudu, gledatelja 200

Jadran: Kačić (11 obrana), Jelavić, Vukić 2, Lisica, Gluhaić, Smodlaka 1, Kekez, Vuleta 3, Brnas 1, Peričić, Banovac 1, Visković, Koljanin 2, Divković, trener: Mirsad Zajmović.

Vezane vijesti

Šibenik: Jukić (9 obrana), Santini 1, Babić 2, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović, Brkić 1, Stojanović, Sabioni, Kučević, Benić 3, Sučić, Šarić 2, trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Jadran 5/10, Šibenik 3/10

Suci: Periš (Split) i Copić (Šibenik)

Prvi su do vodstva stigli gosti, Babić je iz kontre pogodio za vodstvo svoje momčadi. Na 0:2 povisio je nešto kasnije Benić. Ali već do kraja prve četvrtine domaćini su se vratili u potpuni egal (2:2), a strijelac oba gola bio je Filip Vuleta.

Novu prednost momčadi Mate Zeljka na početku druge četvrtine donio je Deni Šarić. Brojčanu prednost u bazenu kažnjava i Benić i Šibenik je ponovno na plus dva (2:4). Gosti propuštaju realizirati dva napada, a kažnjava ih ponovno raspoloženi Vuleta. Priključuje mu se i Vukić, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 4:4.

I drugo poluvrijeme pogotkom otvaraju gosti. Strijelac je opet Babić. Nisu Šibenčani dugo vodili, isključenje Babića kaznio je Koljanin za 5:5. Pet minute prije kraja četvrtine gosti su opet poveli, Šarić je pogodio s igračem više. Vukić još jednom pogađa za izjednačenje, a rutiner Brkić tri minute prije kraja donosi novo vodstvo svojoj momčadi (6:7). Banovac i Brnas preokreću rezultat, na semaforu svijetli 8:7. S tim se rezultatom ušlo u posljednjih osam minuta.

Šibenik ne koristi igrača više, a kazna odmah stiže na drugoj strani. Za 9:7 pogađa Koljanin. Gosti propuštaju realizirati još nekoliko igrača više, pa Splićani preko Smodlake zabijaju za 10:7 dvije i pol minute prije kraja. Benić i Santini smanjuju na 10:9 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Jadran je tako za protivnika dobio Medveščak, dok će Šibenik igrati s POŠK-om.