Riječani nadjačali Žapce u majstorici

Tea Lokas • subota, 23.04.2011.

Momčad Primorja pridružila se Jugu u finalu Prvenstva Hrvatske nakon pobjede nad Mladosti u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala. Vratila se riječka ekipa iz tri pogotka zaostatka u prvom dijelu i nadigrala Žapce u njihovom devetom susretu u sezoni. Bilo je 8:7.

Nakon poraza u domaćem bazenu u prvoj utakmici i pobjede u Zagrebu, vaterpolisti Primorja napokon su uspjeli slavljenički podignuti ruke na riječkoj Kantridi. Protiv ovosezonskih ljutih protivnika, ali i (pre)dobrih poznanika odigrali su vrlo dobar susret, naročito u drugom dijelu.

Prva četvrtina započela je napadom Primorja, no neuspješnim. Udovičić je načeo susret nekoliko trenutaka kasnije, a Muslim je povisio na 2:0. Uslijedile su tri dobra pokušaja Muslima, no s lošim završetkom. Prvo je Car obranio tipičan Muslimov top, a u dvije naredne situacije vaterpolist Mladosti je bio neprecizan prebacivši preko grede.

U prvom dijelu druge četvrtine nije bilo pogodaka, sav posao ekipe su napravila u drugoj polovini te dionice. Nakon premoći u prvih osam minuta, sve što su Mladostaši napravili u nastavku bio je pogodak Ivana Buljubašića četiri minute prije odmora. Lopta je tek nekoliko milimetara prešla zamišljenu Carevu liniju, a Mladost je zaradila zamjetnu prednost od 3:0.

Do kraja poluvremena Primorje je pred domaćom publikom napravilo one team show i u samo par minuta stiglo do izjednačenja (3:3). Redom su zabijali Barać, Paškvalin i Daniel Varga te doveli Riječane do novog početka.

Stvar se poprilično zakuhala nakon dolaska s odmora, a sve potaknuto tijesnim rezultatom i pogotkom Primorja četiri i pol minute prije kraja četvrtine. Gužva je nastala nakon tog pogotka, a bilo je i uzajamnog potapanja, što je kulminiralo crvenim kartonom igrača Mladosti Hinića te isključenjem Buljubašića.

Hendikepiranu Mladost u nastavku nije bilo teško kontrolirati, a jedinu pozitivnu ulogu u sljedećim minutama igraju vratar Pavić koji brani par sjajnih udaraca te Muslim koji ubacuje utješni pogodak za 6:4 nakon što su se Tiškivski i Jelača upisali u strijelce za Primorje.

Mladost se na početku posljednjih osam minuta približava na 6:5, ali Paškvalin vraća situaciju na +2 realiziravši odličnu akciju za 7:5. Xavi Garcia upisao je 8:6 i nakon tog pogotka Riječani su mogli početi slaviti prolazak u finale. Revijski je još poentirao Frano Karač na asist Udovičića, no ništa se više nije moglo promijeniti što se pobjednika tiče.