Kup Uefa: Vučko strijelac za uvjerljivih 3:0!

AlavesRayo Vallecano 3:0 (Azkoitia 30, Eggen 79, Vučko 81)
KaiserslauternPSV Eindhoven 1:0(Koch 31 – 11m)
PortoLiverpool 0:0
BarcelonaCelta 2:1 (Kluivert 13, 56 / Coira 70)

Od osam preostalih momčadi u Kupu Uefa čak četiri su španjolske, a zahvaljujući nepredvidivosti žrijeba sve četiri momčadi sa Iberijskog poluotoka igrati će međusobno pa tako od četiri utakmice dvije predstavljaju španjolske običaje. Polufinalu će tako igrati barem dva španjolska kluba.

Najuzbudljiviju utakmicu četvrtfinala odigrali su na Neu Campu, Barcelona i Celta. Domaćini su bolje započeli susret i već u 13. minuti, Kluivert je donio početnu prednost Kataloncima. Novi udarac za Celtu uslijedio je u 23. minuti, kada je Wagner u samo dvije minute zaradio dva žute kartona te zbog togam orao napustiti teren. Barcelona je dominirala igrom, a kada je Kluivert pogodio po drugi puta u 56. minuti, činilo se da je sve riješeno. Ipak, gosti se bude i malo po malo počinju igrati. Hrabrost se isplatila u 70. minuti, kada je Coira postigao gol za konačnih 2:1. To je bio šok za igrače Barcelone te su gosti sa desetoricom bili i opasniji. Ipak rezultat se nije mijenjao, a on u uzvratu daje podjednake šanse objema momčadima.

Drugi španjolski susret, između Alavesa i Rayo Vallecana, je također bio izjednačen, sve do desetak minuta prije kraja. Tada su domaćini postigli dva pogotka te sa konačnim rezultatom 3:0 znatno popravili izglede u uzvratu. Posljednji gol na susretu djelo je našeg Jurice Vučka koji je odigrao posljednjih 15 minuta susreta te se eto uspio uvrstiti među strijelce jednoga od najvažnijih susreta u povijesti Alavesa. Ipak, Rayo je poznat kao momčad koja na domaćem terenu igra odlično pa ih ne treba otpisivati prije uzvrata.

Porto i Liverpool odigrali su jednu izuzetno dosadu utakmicu, sa svega nekoliko pravih prigoda, a momčad Andreasa Brehmea je pobijedila PSV golom iz jedanaesterca. Nizozemci su bili bolja momčad u ogledu, koji bi u uzvratu trebao biti izuzetno interesantan.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913