Jug za zaborav

Tea Lokas • srijeda, 04.05.2011.

Nakon što se doveo u situaciju da posljednje kolo odlučuje o velikoj završnici, Jug je razočarao igrom i rezultatom te izgubio na gostovanju kod Budve, ekipe koja će po prvi put ugledati "svjetlo" Final Foura...

Budva M:tel - Jug CO 9:7 (3:3, 2:1, 1:1, 3:2)

Budva, ŠRC u Budvi
6. kolo Eurolige, skupina A

Budva: Šefik, Petković, Bašić, Danilović 2, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković 1, Pasković 1, Vukčević 1, Žanetić, Trbojević 2, Jokić, Boyd. Trener: Slobodan Mačić.

Jug: Nižić, Vranješ, Sutić 1, Sandro Sukno 1, Joković 1, Seman, Marković 1, Bušlje, Ivan Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1 i Šutalo. Trener: Elvis Fatović.

Igrač više: Budva 6/10, Jug 6/12
Peterci: Budva 1/1, Jug 0
Suci: Erhan Tulga (Turske) i Axel Bender (Njemačka)

Šesto kolo vaterpolske Eurolige odlučivalo je koja će od momčadi Budve i Juga "odletjeti" na veliku završnicu najjačeg natjecanja na Starom kontinentu, koja će se ove godine održati u Rimu.

Prva četvrtina otvorena je pogotkom Danilovića za Budvu, a nedugo nakon pogađa Marković za izjednačenje ekipe Juga. Sandro Sukno pokrenuo je svoj top upisavši 2:1 i jedino vodstvo momčadi Elvisa Fatovića u cijelom susretu.

Do kraja prvih osam minuta igralo se izjednačeno, pogodak za pogotkom doveo je do rezultata 3:3, koji je postavio Joković upisavši se u strijelce pred kraj prvog dijela.

Sušna druga dionica susreta donijela je samo tri pogotka, a na nesreću Jugaša samo jedan bio je njihov. Izrazito loša realizacija pratila je vaterpoliste u budvanskom bazenu kroz cijeli drugi dio. Budva je do pauze "uhvatila" tri od šest igrača više, dok je dubrovačka momčad upisala također tri uspješno realizirana igrača, no od sedam prilika.

Na odmor su kandidati za Final Four otišli nakon nepreciznih pokušaja s obje strane, a s Trbojevićevim pogotkom za 5:4 kao posljednjim u prvih 16 minuta.

Nastavak je ponudio još promašaja, sve do trenutka dok Pejaković nije ubacio za "velikih" 6:4 u korist Crnogoraca. Frustrirajuće slab šut i spora igra Gospara uspjeli su izroditi jednim pogotkom, onim Sutića, koji je zaključio golovima još siromašniju četvrtinu od prethodne.

Jugova trica smanjila je na 6:5 što je, obzirom na situaciju, bio dobar uvod u posljednjih osam minuta. Nitko nije očekivao takvu podređenost Juga, a još manje da će se šesterostruki uzastopni sudionik Final Foura koji je protiv Budve ove godine bio nepogrešiv, morati izvlačiti iz zaostatka od -2 koji je (opet) zaradio Pasković petercem.

Priključak je ponovno pokušao uhvatiti Obradović koji je uspio ugurati loptu u gol da bi približio svoju momčad na 7:6. Tičić se potrudio da glave Jugovih navijača ostanu pognute upisavši 8:6 na semafor tri minute prije kraja susreta.

Dobud se svojim drugim pogotkom ponovno poigrava s emocijama hrvatskih navijača, no sve nade u bazen ŠRC-a Budva utapa Trbojević golom za 9:7 koji je zapečatio sudbinu Dubrovčana.