Progutali tabletu samopouzdanja

Tea Lokas • srijeda, 04.05.2011.

U drugoj utakmici šestog kola vaterpolske Eurolige, koja nije imala nikakvog utjecaja na konačan poredak, Partizan je pobijedio Jadran iz Herceg Novog i "napunio" se samopouzdanjem pred Final Four...

Partizan - Jadran HN 14:8 (5:2, 3:2, 4:3, 2:1)

Beograd, bazen Banjica
6. kolo Eurolige, skupina A

Partizan: Soro, Chatzitheodorou, Rađen 2, Korolija, Aleksić 1, Pijetlović 1, Prlainović 1, Radović 2, Dedović 1, Mitrović 2, Vujasinović 2, Ćuk 1, Mandić 1. Trener: Igor Milanović.

Jadran HN: Šćepanović, Sekulić, Crepulja, Janović 3, Đ. Filipović 1, Latinović, Kalinić, Gojković 2, Premuš 1, Subotić, P. Filipović 1, Kovačić, Vidović. Trener: Ivica Tucak.

Suci: Gomez Filippo (Italija), Teixido Jaume (Španjolska)

Iako Partizan nije imao što izgubiti u utakmici s Jadranom, odigrao je atraktivnu i nadmoćnu partiju u domaćem bazenu na Banjici. Osiguravši plasman među četiri najbolje ekipe u Europi već u prošlom kolu, srpski su vaterpolisti mogli opušteno i pred domaćom publikom pokazati što je to što ih čini, uz Pro Recco, favoritima cjelokupnog natjecanja.

Do poluvremena Partizan je bio duplo bolji, ostvarivši rezultat od 8:4 pred minute odmora. U nastavku su postigli još šest pogodaka, dok su Novljani bili jednako dobri kao i u prvom dijelu, s još četiri gola u mreži Sore. Sa sveukupno 14:8 pri isteku posljednje četvrtine, Partizan je na tablicu skupine A nakon šest kola upisao maksimalnih 18 bodova.

Jadran je imao najboljeg pojedinca u susretu, Nikolu Janovića (tri pogotka), ali ni to nije pomoglo da postanu i najbolja momčad. Crno-bijeli ujedinili su snage i završili s pet igrača koji su upisali dva pogotka, a Soro je obranio dva od četiri dosuđena peterca.