Mladost na Final Fouru, usprkos porazu

Matej Milanović • srijeda, 04.05.2011.

Vaterpolisti Mladosti nisu uspjeli iznenaditi Pro Recco u zadnjem kolu četvrtfinalne skupine B u Euroligi. Talijani su slavili 11:8. Usprkos porazu izborili su plasman na Final Four, koji će se početkom lipnja igrati u Rimu, zbog toga što je Vasas zaustavio Primorje...

Mladost je ušla u susret znajući da im pobjeda nosi sigurnost plasmana na završnicu. U slučaju poraza, ili remija, Žapci bi pak morali čekati rezultat utakmice Vasas-Primorje i nadati se da Riječani neće dobiti. O tome koliko je zadatak Zagrepčana u Italiji bio težak, dovoljno govori činjenica da je Pro Recco na utakmicu stigao nakon 52 uzastopne pobjede, gledajući sva natjecanja u kojima nastupa.

Prva četvrtina susreta završila je 2:2, uz veliki intenzitet igre s obje strane. Prvi bitan break Pro Recco je napravio u drugoj četvrtini. Prvo je Molina iskoristio ne baš najbolje postavljenu obranu za 4-3, a malo kasnije je Kasas zaradio isključenje kojeg je u gol pretvorio Nikić, za 5:3. Do kraja poluvremena oba su sastava dodala po gol za 6:4 na velikom odmoru.

Početkom treće četvrtine stigao je novi težak udarac planovima Mladosti. Perrone je povisio na +3, a Filipović je iskoristio to što je pušten potpuno sam za 8:4 Talijana. Ipak Žapci nisu prestali nadati se u pozitivan ishod te su već do kraja dionice vratili samo dva gola minusa, zgodicima Udovičića i Hinića za 8:6. Iskusni centar je u tom trenutku postao tek treći Mladostaš sa postignutim golom, obzirom da ih je do tada Muslim upisao tri, a Udovičić dva.

U posljednjoj dionici Muslim je zaradio treće isključenje, čime su se gostujuće šanse bitno smanjile, a Burić je zagorčao život svojoj bivšoj momčadi golom za 9:6. No, nakon što je Perrone promašio kontru za +4, Karač je uspio ponovno smanjiti na dva razlike. Točno dvije minute prije kraja Buljubašić je imao odličnu šansu da potpuno vrati u igru Zagrepčane. Bio je u kontri, ali nije vidio da je lopta pala pored njega te je propustio priliku. U idućem napadu Madaras je zabio za 10:7 i Recco je mirno zaključio utakmicu na 11:8.

Mladost nije uspjela izvući pozitivan rezultat, ali je upisala solidan nastup protiv daleko najjačeg sastava u natjecanju. Uz to, zbog remija Primorja u Mađarskoj Mladost je ipak izborila nastup u Rimu, gdje će u polufinalu igrati protiv beogradskog Partizana.

Euroliga, Skupina B: Pro Recco - Mladost 11:8 (2:2, 4:2, 2:2, 3:2)