Mladost potvrdila treću poziciju

Vedran Babić • četvrtak, 12.05.2011.

Vaterpolisti Mladosti opravdali su očekivanja i potvrdili treće mjesto u domaćem prvenstvu nakon što su i u drugoj utakmici porazili splitski Mornar Brodospas...

MORNAR BS - MLADOST 8:13 (4:4, 0:5, 1:2, 3:2)

Prvenstvo Hrvatske, druga utakmica za treće mjesto
Split, bazen u Poljudu
Suci: Štampalija (Šibenik), Rebić (Split)

Mornar BS: Bijač, Burić (1), Marinić-Kragić (1), Kalebić (1), Lozina (1), Jerković (1), Podrug, Čagalj, Butić, Marelja, Čalić, Antonijević (2), Bratić (1). Trener: Joško Kreković

Mladost: Marcelić, Vukičević (2), Perić (1), Miloš, Petković (4), Pavičić, Udovičić, Brlečić (1), Karač (1), Muslim, Težak, Buljubašić (1), Pavić, Lončar (3). Trener: Vjeko Kobeščak

Igrač više: Mornar BS 3/11, Mladost 3/6
Peterci: Mornar BS -, Mladost 1/1

Nakon razočaravajućeg ispadanja u polufinalu domaćeg prvenstva, Mladost je zasigurno teško pronašla motiv za odigravanje utakmice za utješnu nagradu, treće mjesto, no u tome je ipak uspjela porazivši dvaput Mornar.

Splitski sastav je na krilima Srđana Antonijevića, svog jedinog dvostrukog strijelca, u prvoj četvrtini triput vodio, ali je taj period završen neodlučeno (4:4). Druga četvrtina riješila je sve jer su je gosti dobili s čak 5:0. Ostatak utakmice tako se pretvorio u rutinsko odrađivanje posla.

S četiri pogotka Antonio Petković bio je najbolji strijelac Mladosti, a jedan pogodak manje postigao je njegov suigrač Luka Lončar.