Čakovec – Rijeka: Peti puta u sezoni tijesnih 1:0

Marko Breljak • nedjelja, 11.03.2001.

Niti prekrasno vrijeme nije uspjelo namamiti na čakovečki stadion više od tisuću gledatelja. No, oni koji nisu došli dobro su učinili, jer su Čakovec i Rijeka odigrali jednu rastrganu utakmicu, bez puno izrađenih akcija i lijepog nogometa.

Domaćini su prvi ozbiljnije zaprijetili, u 7. minuti, kada je Bubekov udarac Tafra odbio u korner. Čakovčani su imali inicijativu, a ona je okrunjena u 21. minuti, kada je viđen i jedini pogodak na susretu. Korner sa desne strane je odlično izveo Bradvić, a na pravom mjestu je bio Jurica Karabatić te, pomalo neuobičajeno za njega, nogom pospremio loptu u mrežu Riječana.

Nakon toga po jedna prigoda sa svake strane. Za Međimurce je zaprijetio Caban, a Mikac iz polukontre pokušava lobom umjesto da prizemnim udarcem ugrozi Perića. I bilo je to uglavnom sve u jednom nesadržajnom prvom poluvremenu, u kojemu je Čakovec možda imao i malo više sreće te poveo sa 1:0.

U nastavku gledamo drugačiju sliku. Ali samo što se terenske inicijative tiče, koja je ovoga puta na strani gostiju. Ljepote i dobrog nogometa ponovo nije bilo. Ipak, teško da možemo izdvojiti neku izrazitu prigodu za Riječane. Uglavnom su napadali stihijski te prijetili iz prekida. Tu su u najužoj obrani domaćina vrlo sigurno odigrali Dalmatinci Škopljanac i Karabatić te su uglavnom ispucavanjima rješavali takve situacije.

Čakovec je tako uglavnom dolazio u šanse preko kontranapada, a najbolju takvu prigodu nije iskoristio Danijel Novak u 74. minuti kada je izašao potpuno sam pred Tafru te pucao zamalo pokraj gola. Ovako su se gledatelji i igrači domaće momčadi morali mučiti još 15-ak minuta sa napadima Riječana. No, kako se rezultat nije mijenjao niti nakon tri minute sudačke nadoknade, slavili su na kraju domaćini.

Interesantno je istaknuti da je ovo već peta pobjeda Čakovčana sa minimalnih 1:0 te su po tome rekorderi lige, ali i majstori čuvanja minimalne prednosti, što je presudilo i u ovoj utakmici sa Rijekom. Rijeka se predstavila kao neugodna ekipa te bi, ako ovako nastave, mogli za nekoliko godina ponovo imati respektabilan sastav. Pobjedom domaćini zadržavaju šanse za Ligu 6, ali bi za to trebali pobjedu nad Dinamom u Maksimiru te se uzdati u poraz "susjeda" Varteksa, na domaćem travnjaku protiv Zagreba. Ipak, to, prema viđenom danas, spada više u razinu znanstvene fantastike.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913