Perišić: "Trebam vremena da se naviknem"

Ante Zovko • srijeda, 20.07.2011.

Najzvučnije ljetno pojačanje Borussije Dortmund, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, nakon prvog pogotka u žutom dresu otkrio je kako će aklimatizacija na nove uvjete još malo potrajati.

Njemački prvak Borussia Dortmund dočekao je prvijenac svog novog napadača, hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića. Dogodilo se to u utorak u polufinalu Liga Total kupa protiv Mainza.

Naš je igrač sjajno skočio na centaršut i glavom lijepo poslao loptu u mrežu za pobjedu 1:0 i plasman u finale protiv HSV-a.

Perišić tako malo-pomalo počinje otplaćivati 5,5 milijuna eura koliko je Borussia za njega platila Club Bruggeu.

"Jako sam sretan zbog prvog pogotka. Međutim, treba mi još vremena da se naviknem na njemački nogomet", rekao je Perišić nakon utakmice, potvrdivši tako riječi trenera Jürgena Kloppa koji je nedavno rekao nešto slično.

Na utakmici koja je igrana po sustavu 30 plus 30 minuta 22-godišnji branič njemačkog prvaka, Neven Subotić, sudario se glavom s Mainzovim Allaguijem Samijem te je zamijenjen. S rasječenom usnicom i sumnjom u potres mozga odveden je u bolnicu. Trener Klopp rekao je kako je mladi Srbin već na poluvremenu znao da nije riječ o potresu mozga.