1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 29.07.2011, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Mario Pepur (Split)

Ante Dubravac • petak, 29.07.2011.

Nogometaši Intera iz Zaprešića i Lokomotive odigrali su susret drugog kola Prve HNL. Utakmica bez puno prilika završena je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Goran Gančev
53'
7
Armand Dubois Yankep
65'
20
Mislav Oršić
76'
Marijo Tot

Nakon prvog kola Inter iz Zaprešića i Lokomotiva u različitim su raspoloženjima dočekali međusobni susret. Naime, Inter je poražen na gostovanju kod Dinama s 2:0, dok je Lokomotiva s identičnim rezultatom slavila u Varaždinu.

Uvodnih petnaestak minuta susreta proteklo je u dosta visokom tempu, ali igra se odvijala na sredini terena bez konkretnih prilika. Prvu priliku imala je Lokomotiva, ali udarac Lovre Šćrbeca nije bio pretjerano opasan za domaćeg vratara.

Sve do pred kraj prvog poluvremena gledatelji u Zaprešiću nisu vidjeli niti jednu ozbiljniju priliku. Ipak, u 44. minuti golman Lokomotive Romeo Mitrović u šesnaestercu ruši Arbera Abilaliajia, zarađuje žuti karton, a sudac pokazuje na najstrožu kaznu. Izvođač je bio Tomislav Šarić čiji prvi pokušaj brani Mitrović, ali se lopta opet odbija do Šarića koji zabija za 1:0.

Početak drugog poluvremena samo je bio nastavak igre kakvu su Inter i Lokomotiva pružili u prvih 45 minuta. Nakon nekoliko poluprilika s obje strane u 69. minuti gosti iz prve ozbiljnije situacije dolaze do izjednačenja. Domagoj Antolić je skoro iz mrtvog kuta uputio udarac koji je iznenadio golman Krševana Santinija i završio u mreži za 1:1.

Pogodak Lokomotive potpuno je "umrtvio" utakmicu tako da do kraja susreta nije bilo nikakvih novih uzbuđenja osim drugog žutog, isključujućeg crvenog kartona koji je zaradio Saša Balić u 80. minuti. S konačnih 1:1 sigurno je zadovoljnija Lokomotiva koja nakon dva kola ima četiri boda dok je Inter osvojio svoj prvi bod.

• Obrisan korisnik30.07.2011. u 00:53
    Pametnjaković... Zagreb ima vise u postotku stanovnika Hrvatske nego London Engleske, ali mozda je bolje da u 1.HNL igraju ekipe nekih sela nego jedna lokomotiva. A osim toga nije ni iz Zagreba dosla inicijativa za ligu 16 po kojoj imamo ovako divno natjecanje...
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 00:03
    Više je ovdje komentara nego što je bilo navijača na utakmici.
  • Obrisan korisnik29.07.2011. u 23:56
    Pa jesmo li mi Engleska? Jeli Zagreb London? London ima 10 puta vise stanovnika od Zagreba. Pokrij se usima...