Ninčević najbolji u osvajanju turnira

Mario Glasnović • nedjelja, 07.08.2011.

Berlinski Füchse osvojio je prijateljski turnir Erim kup 2011. Lisice su u finalu turnira pobijedile Lemgo, a ponajbolji pojedinac susreta bio je naš Ivan Ninčević koji je zabio osam golova za svoju momčad.

Nakon dobre predstave Domagoja Duvnjaka, koji je s devet golova pomogao HSV-u u osvajanju trećeg mjesta, još jedan hrvatski reprezentativac pokazao je dobru igru u Bremenu. Ivan Ninčević s osam golova je sudjelovao u pobjedi Füchsea protiv Lemga. Berlinska momčad osvojila je Erim kup pobijedivši u finalu Lemgo rezultatom 32:31.

U vrlo zanimljivoj utakmici prepunoj golova Lisice su bile bolja momčad. Iako je konačna razlika samo u jednom pogotku, berlinski rukometaši nekoliko puta su imali prednost od četiri pogotka razlike i zasluženo su osvojili prijateljski turnir.

Vezane vijesti

Momčad Denisa Špoljarića i Ivana Ninčevića odlično je krenula u utakmicu i nakon nekoliko početnih minuta vodili su s 4:0, a kasnije i sa 6:1. Lemgo se ipak probudio i do 20. minute uspio je izjednačiti (11:11), a poveli su i s dva pogotka razlike dvije minute kasnije (13:11).

U samoj završnici prvog poluvremena Füchse je uspio nadoknaditi rezultatski deficit i preokrenuti rezultat. Najprije su poveli s 15:14, a do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko pogodaka te se na odmor ide s rezultatom 18:17.

U nastavku utakmice vidjeli smo reprizu prvog dijela. Füchse je još jednom sjajno otvorio poluvrijeme i još jednom su stvorili prednost od četiri pogotka razlike (21:17). No, nakon prvih 15. minuta "žilavi" Lemgo uspio se vratiti u susret te je izjednačio na 27:27. U samoj završnici utakmice Lisice su bile "lukavije" i uz obrane Petra Stochla došle su do pobjede i osvajanja turnira. Konačan rezultat bio je 32:31 za berlinsku momčad.

Najistaknutiji pojedinci su bili Ivan Ninčević s osam pogodaka kod Füchsea, tri iz sedmerca, a isti učinak imao je i Liniger kod Lemga. Dodajmo da je vratar berlinske momčadi Petr Stochl upisao 11 obrana.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507