1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2011, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500
Suci: Davor Bertol (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Marin Čavlina (Zagreb), Bruno Marić (Daruvar)

Nikola Vlahović • nedjelja, 07.08.2011.

Momčad s Korane u trećem kolu Prve HNL na svom je stadionu ugostila Split. Igrači Ivana Katalinića bili su bolji u prvih 45 minuta, međutim, na odmor se otišlo bez pogodaka. Ipak, gledatelji su u nastavku vidjeli čak četiri gola, a na kraju su slavili gosti...

Adis Stambolija
61'
13
Stjepan Kokot
61'
16
Andrea Ottochian
80'
Duje Čop
52'
11
Ante Rebić
69'
9
Ivan Baraban
88'
Trener
Ivan Katalinić

Nakon neugodnog poraza od Zagreba u prošlom kolu, Karlovac je na svom terenu dočekao Split. Crveni su u četvrtak odigrali tešku utakmicu u Engleskoj gdje su poraženi od Fulhama pa je trener Splita naglasio da mu je utakmica protiv Karlovca iznimno važna jer želi da se njegova momčad vrati u pozitivnu seriju što je prije moguće.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti već u drugoj minuti. Tada je Obilinović iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor Karlovca, najviše je skočio Golubović, ali njegov udarac glavom otišao je malo preko gola. Nakon toga igra se preselila na sredinu terena te oba vratara nisu imali posla. Takva igra trajala je sve do 22. minute, a tada su igrači Splita odigrali brzu kontru, međutim, udarac Šimića lako je zaustavio Igor Lovrić.

Blizu vodstva Split je bio u 38. minuti, ali je Vitaić bio neprecizan. Naime, Obilinović je lijepo proigrao Vitaića koji je dolazio s desne strane, međutim, njegov prizemni udarac prohujao je pored lijeve vratnice. Pred kraj prvog poluvremena Split je podigao ritam te je obrana Karlovca imala dosta problema. U 41. minuti je na ubačaj Obilinovića glavom pucao Erceg, ali je Lovrić dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Dvije minute nakon toga, raspoloženi Obilinović potegao je s 25 metara, međutim, vratar Karlovca bio je na pravom mjestu. Na isteku prvih 45 minuta opasno je pucao Vitaić, ali je Lovrić još jednom pokazao da ima dobre reflekse. Domaćini su prvu svoju pravu priliku imali u 47. minuti. Nakon ubačaja Husića lopta je došla do Leke, međutim, stoper Karlovca pucao je pored gola.

Crveni su nastavili s dominacijom i u drugom poluvremenu i to im se isplatilo u 57. minuti kada su došli do vodstva. Pet minuta nakon što je ušao u igru, Duje Čop uzeo je jednu loptu, povukao je dva koraka i onda je neometano poslao iza leđa domaćeg vratara. Karlovac je pokušao zaprijetiti preko Novinića u 64. minuti, ali njegov udarac iz daljine nije išao u okvir gola.

Mislav Leko zamalo je bio krivac za novi gol Splita. Naime, Leko, koji igra na poziciji stopera, izgubio je jednu loptu, uzeo ju je Čop te je uspio uputiti udarac, međutim, Lovrić je zaustavio njegov pokušaj. Iako je Split stalno prijetio, Karlovac je u 71. minuti uspio doći do izjednačenja. Udarac Ivičića obranio je Vuković, ali je na odbijenu loptu natrčao iskusni Igor Novaković te je poslao u praznu mrežu.

Dok su navijači Karlovca još slavili izjednačujući pogodak, Split je zabio drugi gol. Neugodni Čop poslao je loptu u kazneni prostor Karlovca, tamo ju je dočekao Vitaić te je veznjak Splita rutinirano zabio za 2:1. Pobjedu Splita tri minute prije kraja utakmice potvrdio je Rebić, koji je svoj solo prodor okrunio pogotkom. Gosti iz Splita dominirali su cijelu utakmicu te su na kraju zasluženo došli do pobjede i kući nose tri boda.

• dr00708.08.2011. u 09:21
    gledao sam tekmu, split bolji jakooo, čop solidan (odlučan, prefrigan). Karlovac žalostan, jedan put su se dodali 6 dodavanja bez greške!
    dr007
  • Obrisan korisnik08.08.2011. u 00:15
    a jbg..kriva je politika kluba.. zadrži starog koji ne ide s mjesta (Ahmad),a pusti mlađeg i U21 reprezentativca.. pustili su malog da si spasi karijeru :)
  • beaver08.08.2011. u 00:01