Liga prvaka: Prekid i neredi na Parku prinčeva

Davor Sajko • utorak, 13.03.2001.

Skupina B

Tablica Raspored i rezultati

Posljednje kolo drugog kruga Lige prvaka skupina A i B obilježili su neredi na tribinama pariškog Parka prinčeva gdje se igrao susret između PSG-a i turskog Galatasaraya. Pri rezultatu 2:0 za Parižane dvojica navijača su utrčala u teren te je sudac bio u 58. minuti prisiljen prekinuti susret. Nakon toga su počeli neredi na tribinama gdje su se sukobili francuski i turski navijači. Prekid je trajao 20-ak minuta, a susret je nastavljen nakon što je dio tribina ispražnjen. Strijelac oba pogotka za francuskog prvaka bio je Christian u drugoj i 25. minuti i unatoč pobjedi, PSG je svoj ovosezonski nastup u Ligi prvaka zvaršio za razliku od Galatasaraya koji očekuje protivnika u četvrtfinalu, nakon što završe sutrašnji preostali susreti skupine C i D. U drugom susretu skupine B bilo je također zanimljivo, ali ne na tribinama već na samom travnjaku. Deportivo je na San Siro došao po bod koji mu je bio potreban za plasman u četvrtfinale i s bodom su se vratio kući. Iako je Milan bio taj koji je diktirao tempo i igru tijekom cijelog susreta, vodeći pogodak postigli su Španjolci. Nakon pogreške suca Deportivo je izveo brz kontranapad koji je rezultirao prekršajem na Capdevili na rubu šesnaesterca i jedanaestercem za Deportivo. Sigurni izvođač bio je Djalminha u 74 .minuti susreta, a ujedno je to bio znak za još jači pritisak Milana prema gostujućim vratima. Nakon nekoliko pokušaja za iznuđivanjem najstrože kazne u 85. minuti je to ipak uspjelo Bierhoffu. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Shevchenko četiri minute prije kraja regularnog dijela, a ni četiri minute sudačke nadoknade nije bilo dovoljno za Milaneze da postignu pogodak i osiguraju četvrtfinale Lige prvaka. Za Milan je do 59. minute igrao Zvone Boban kojeg je zamjenio Ibrahim Ba.

Skupina A

U skupini A svoj je plasman u četvrtfinale još u prošlom kolu osigurala Valencia. Iako nebitan susret Valencia je nakon početnih 0:1 (Basinas) uspjela preokrenuti rezultat pogotcima Sáncheza (39) i Angloma (75). Goran Vlaović je u dresu Panathinaikosa odigrao do 58. minute kada je umjesto njega u igru ušao Krzystof Warzycha. Drugi puno zanimljiviji susret s obzirom da je odlučivao o četvrtfinalisti Lige prvaka Manchester United je bez većih muka odlučio u svoju korist i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka. Već su "crveni vragovi" nakon pet minuta vodili s 1:0 pogotkom Butta, a eventualna pobjeda na Old Traffordu koja bi Sturmu osigurala četvrtfinale bila je sve dalje i dalje. Sredinom prvog dijela Teddy Sheringham je povisio na 2:0, a tri minute prije kraja susreta Keane je stavio točku na "i" pogotkom za 3:0. Za najveće iznenađenje ovosezonske Lige prvaka Sturm je pobjeda protiv "nogometnog stroja" Manchestera Utd. ostala samo utopija.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312