Kielce i Löwen za Ligu prvaka

Marko Domljanović • subota, 03.09.2011.

Poljski Kielce domaćin je wild card turnira čiji će se pobjednik plasirati izravno u Ligu prvaka. Na turniru sudjeluju četiri momčadi, a danas su se igrali polufinalni susreti.

Turnir su otvorili njemački Rhein-Neckar Löwen i francuski Dunkerque HB. Francuzi dobro otvaraju susret i dolaze do vodstva od 4:1 u četvrtoj minuti koje održavaju sve do 23. minute i rezultata 14:9. Tada Nijemci rade seriju od 5:0 i izjednačavaju rezultat, ali Francuzi uzvraćaju sa svoja dva pogotka i održavaju tu razliku do kraja prvog poluvremena koje završava rezultatom 17:15.

Drugo poluvrijeme Löwen dobro otvara i uspijeva izjednačiti na 18:18, ali Francuzi ponovo bježe na 21:18. Tek su u 46. minuti Nijemci prvi puta prešli u vodstvo kad Groetzki pogađa za 24:23, ali Francuzi i na to imaju odgovor i preokreću na 26:25. Löwen zatim radi seriju od 3:0, ali Francuzi u zadnje četiri minute postižu dva zgoditka i utakmica odlazi u produžetke - 28:28.

Dunkerque se u prvom produžetku potpuno raspao i nije uspio postići ni gola dok su Nijemci utrpali čak pet i tako riješili utakmicu. Drugih pet minuta bilo je odrađivanje posla za Löwen koji mirno privodi ogled kraju i pobjeđuje rezultatom 36:30.

Najbolji strijelac utakmice bio je fantastični Gensheimer koji je zabio 12 golova za njemačkog predstavnika, a odlično ga je pratio Groetzki sa devet zgoditaka. Kod francuske momčadi najbolji je bio Nagy sa sedam pogodaka. Spomenimo i da su susret vodila dva suca iz Hrvatske - Matija Gubica i Boris Milošević

U drugom susretu na parket su izašli domaćini i španjolski Valladolid. U tvrdoj utakmici u kojoj su dominirale obrane, Kielce na odmor odlazi sa rezultatom 11:8. Na isti se način nastavilo u nastavku, ali Španjolci nikako nisu uspijevali dostići poljskog predstavnika i utakmica završava rezultatom 21:19.

U redovima pobjednika najbolji su bili Jurecki i Stojković sa po četiri pogotka, a vrlo dobro ih je pratio naš Denis Buntić koji je dodao tri. Kod Španjolaca je najbolji bio Rodriguez sa pet pogodaka, a Joli je dodao četiri.