Kiel deklasirao Flensburg

Mario Glasnović • nedjelja, 04.09.2011.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice njemačkog prvenstva. Najzanimljiviji dvoboj bio je derbi sjevera između Kiela i Flensburga. U Sparkassen-Areni Kiel je deklasirao Flensburg s čak 14 golova razlike. U drugome susretu Melsungen našeg Marija Kelentrića pobijedio je novopečenog Bundesligaša, momčad Hüttenberga.

Kiel je prije početka sezone najavio vraćanje naslova prvaka, a već u prvom kolu pokazali su da misle ozbiljno. U derbiju sjevera Kiel je pred domaćom publikom pobijedio Flensburg rezultatom 35:21 i time pokazao da ove sezone misli srušiti HSV s vrha Bundeslige.

Zebre su na krilima Kima Anderssona i Thierryja Omeyera upisale rekordnu pobjedu na otvaranju prvenstva. Andersson je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s 11 pogodaka, a sjajni francuski vratar imao je čak 26 obrana na utakmici.

Kiel je od samog početka igrao jako dobro i zasluženo je slavio u ovome derbiju. Na poluvremenu su imali prednost od 16:7, a u nastavku su samo povećali svoju prednost koja je na kraju iznosila čak 14 razlike. Osim raspoloženog Anderssona raspucani su bili i Momir Ilić koji je postigao šest golova te Marcus Ahlm s jednim pogotkom manje.

Kod Flensburga su se izdvojili Svan Hansen sa šest pogodaka i prošlogodišnji najbolji strijelac Bundeslige Anders Eggert koji je postigao pet golova.

Melsungen je u prvome kolu dočekao Hüttenberg koji je u prvu ligu ušao nakon 26 godina. Momčad našeg vratara Marija Kelentrića svladala je novopečene prvoligaše s 28:21. Najbolji igrač susreta bio je Savas Karipidis koji je postigao devet golova.