Zaječarke ostale u borbi za Ligu prvakinja

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 05.09.2011.

Nakon 12 susreta kvalifikacija za Ligu prvakinja četiri ženske rukometne ekipe nastavljaju s borbom u drugom kvalifikacijskom krugu. RK Zaječar, MizuWaAi Dalfsen, Gil Eanes – Lagos te Britterm Veseli nad Moravou ponovno će se boriti za dva tjedna.

Grupa A: Grčka

Nizozemske prvakinje MizuWaAi Dalfsen s tri uvjerljive pobjede osigurale su prvo mjesto i direktan plasman u sljedeći krug kvalifikacija za Ligu prvakinja. Nizozemke su u petak bile bolje od portugalskoga Gil Eanes – Lagosa 31:25, u subotu su svladale švicarski LC Brühl Handball 40:25, dok su posljednjega dana pobijedile grčki Ormi Loux Patras 32:24.

Preostale ekipe u grčkoj skupini osvojile su po dva boda tako da su o njihovu plasmanu odlučivale gol razlike. Na kraju se portugalski Gil Eanes – Lagos uspio progurati u drugu kvalifikacijsku rundu, dok su švicarski LC Brühl Handball te grčki Ormi Loux Patras ostali kratkih rukava.

Nizozmke će u nastavku natjecanja zaigrati u grupi 4 zajedno s ekipama Randersa, Bergena i Sävehofa, dok su Portugalke smještene u grupi 3 gdje će se suprotstaviti Debrecenu, Buxtehudeu i Lubinu.

Grupa B: Slovačka

Slovačka skupina direktno je u drugi krug kvalifikacija poslala srpske prvakinje RK Zaječar koje su osim što su slavile u sva tri ogleda, u svakome zabile i preko 30 golova. U petak su u susretu s Brittermom Veseli nad Moravou slavile 31:17, dan kasnije svladale su ekipu Iuventa Michalovcea 36:26, da bi zadnjega dana pobijedile i Üsküdar 34:27.

Češke prvakinje, rukometašice Britterm Veseli nad Moravoua, svoje mjesto u sljedećoj rundi osigurale su pobjedom nad susjedama i domaćinom, slovačkim Iuventa Michalovceom 30:21.

Ekipa Zaječara u drugom će krugu zaigrati u grupi 1 s Clujom, Rostovom i Viborgom, dok će se češka ekipa u grupi 2 sastati s Trondheimom, Eldom i Metalurgom.