Damir Žbulj • utorak, 06.09.2011.

U našoj kvalifikacijskoj skupini F odigrana su još dva dvoboja. Grčka se spasila u završnici utakmice te je na gostovanju u Rigi izvukla neodlučeni rezultat. Gruzija nije uspjela slaviti na otoku. Malta je uspjela odigrati 1:1 i tako osvojiti svoj prvi bod u ovim kvalifikacijama.

Latvija - Grčka 1:1 (1:0)

Grčka je minimalnom pobjedom u petak na gostovanju u Izraelu nastavila svoj pozitivan niz, i dalje su na vrhu naše kvalifikacijske skupine te su po nove bodove otišli u Latviju. Domaćin ovog dvoboja pomalo iznenađujuće slavio je u prošlom kolu u Gruziji pa su potaknuli i svoje ambicije u kvalifikacijskoj skupini F.

Latvija je dobro otvorila ovaj susret i već je u četvrtoj minuti zaprijetila na grčka vrata. Bivši Hajdukovac Verpakovskis zapucao je prema Sifakisu, no gostujući čuvar mreže bio je uspješniji. Grci su odgovorili u 14. minuti preko Salpingidisa, ali pokušaj je otišao pored gola. Tri minute kasnije Karagounis je pucao, ali domaći vratar bio je na mjestu.

Međutim, nakon 19 minuta igre Latvija dolazi u vodstvo. Cauna je pokupio jednu odbijenu loptu i s ruba 16-erca poslao loptu u grčku mrežu i rasplamsao atmosferu na tribinama stadiona u Rigi. Na krilima vodstva domaći su opasni i samo četiri minute kasnije strijelac prvog pogotka je iz slobodnog udarca pokušao svladati Sifakisa. Dinamična utakmica nastavila se i u ostatku prvog dijela, ali na odmor se ipak odlazi minimalnom prednošću domaćih nogometaša.

Drugo poluvrijeme donijelo je grublju i čvršću utakmicu, zaredalo se i s kartonima, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice utakmice. Šest minuta prije kraja Grcima se ukazao Kyriakos Papadopoulos, svladao je, nakon kornera, domaćeg vratara i tako grčkoj reprezentaciji osigurao barem remi, koji ih i dalje ostavlja u utrci za Europsko prvenstvo.

Malta - Gruzija 1:1 (1:1)

Gruzija je na Maltu stigla po pobjedu, a protivnički bunker 'razbili' su već u 14. minuti utakmice. Početna inicijativa gostiju urodila je plodom kada je Kankava, nakon kornera, matirao golmana Maltežana. No, nakon 25 minuta igre rezultat je ponovno poravnat. Malta je odlično kombinirala, ponovno je snalažljiv Mifsud, kao i u utakmici protiv Hrvatske, te je poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara.

Malta je i u nastavku utakmice uspijevala parirati Gruziji. Svi pokušaji gostiju završavali su ili u bloku ili u rukama domaćeg vratara, Malta je prijetila iz karakterističnih kontranapada, a rezultat se na semaforu nije mijenjao. Gruzija je pritisnula u završnici, redale su se prilike pred golom domaćina, ali na kraju je ostalo 1:1.