Dinamo - Kamen Ingrad: Drugoligaš namučio prvaka

Danijel Kavelj • srijeda, 14.03.2001.

I u uzvratnoj utakmici četvrtfinala kupa Hrvatske Dinamo je pobijedio Kamen Ingrad sa 3:2 (1:1), te se ukupnim rezultatom 7:2 plasirao u poluzavršnicu. Do pobjede su «plavi» stigli teže od očekivanog, jer su se gosti iz Velike pokazali kao čvrst i neugodan protivnik, te da su možda pokazali više agresivnosti u pojedinim trenucima utakmice, iz Zagreba bi odnijeli i povoljniji rezultat.

Bazinin udarac već u 1.minuti i Sedloskog u 7. glavom u vratara gostiju, dali je naslutiti da će Dinamovi nogometaši lako doći do pobjede u ovoj utakmici. Međutim, vrlo brzo je stiglo otriježnjenje, kada je ponajbolji igrač gostiju danas Francem projurio desnom stranom Dinamove obrane te odlično servirao loptu Bognaru koji sa 3 metra posprema loptu u mrežu. Par minuta kasnije, u 33. minuti, isti akteri su skoro u istoj situaciji, ali se ovoga puta ispriječio jedan Dinamov igrač. Do kraja poluvremena «plavi» kreću ozbiljnije, pa tako u 40. minuti nakon Cvitanovićevog kornera, u gužvi u šesnaestercu najbolje se snašao Šokota koji poravnava na 1:1. Već tri minute kasnije bilježimo odličan volej Agića preko gola, da bi u 45. minuti nakon duplog pasa Šokote i Leke u šesnaestercu gostiju, potonji i postigao pogodak.

U nastavak su Dinamovi igrači ušli sa željom da postignu još koji pogodak i time riješe pitanje pobjednika u ovoj utakmici, pa bilježimo Pilipovićev i Agićev pokušaj pored gola u 53., odnosno 60. minuti, ali u jeku napada domaćih igrači Kamena postižu pogodak, nakon jedne akcije sa desne strane, Balašković je krenuo sam prema Butini i uspješno poentirao. Nakon toga se igralo uglavnom na polovici gostiju, pa tako u 74. minuti Mikić, koji je unio dosta svježine nakon što je zamjenio Šokotu, probija sa desne strane Dinamova napada i odlično upošljava Agića kojem sa par metara nije bilo teško pogoditi prazna vrata. Do kraja utakmice Bazina je još mogao povećati to vodstvo nakon što se prošetao kroz obranu gostiju i izbio sam pred vratara Petrovića, ali je pucao u noge vratara.

Nogometaši Kamen Ingrada su pokazali u ovoj utakmici da su zasluženo na čelu drugoligaške karavane, nudeći nam u nekim trenucima vrlo dobru igru, dok su domaćini ipak više mislima na prvenstvo Hrvatske odrađivali današnju utakmicu.

Hrvoje Braović, trener Dinama: "Teško nam se bilo motivirati za ovu utakmicu, nogometaši Kamena su pokazali kvalitetu koja ukazuje da su zasluženo lideri u drugoj ligi"

Jerko Leko, igrač Dinama: "Rezultat iz prve utakmice je djelovao na nas. Ovo nam je bila dobra proba za slijedeću prvenstvenu utakmicu protiv Čakovca"

Tomislav Radić, trener Kamen Ingrada: "Nije bilo dileme tko će pobijediti u ovoj utakmici, zadovoljan sam što smo pokazali da znamo igrati, iako nam nisu nastupila 3-4 standardna igrača. Bojim se samo da smo se iscrpili prije slijedeće nam važne utakmice protiv Istre"

Dalibor Bognar, igrač Kamen Ingrada: "Pokazali smo u ovoj utakmici određenu kvalitetu, ishod nije bio upitan. Nama je trenutno važnija borba za 1.ligu."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312