1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 16.09.2011, 19:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1800
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Diego Žudetič (Pula), Mladen Rajko (Tinjan)

Ivana Strahija • petak, 16.09.2011.

Svoj drugi bod u Prvoj HNL Lučko je zaradilo u Koprivnici, gdje je Leon Benko, poravnavši na 1:1 u 70. minuti spasio domaće od poraza.

Miroslav Šarić
42'
24
Davor Rogač
67'
16
Marin Zulim
81'
Trener
Željko Kopić

Debitant u 1. HNL, momčad Lučkog, u Koprivnicu je stigla svjesna da je domaći Slaven Belupo jasni favorit. No, nakon što je u drugoj minuti, iz sporne situacije, gostujući Nikola Rak postigao gol, Koprivničani su se našli u nezavidnoj situaciji.

Sve do 70. minute pokušali su se iz nje iskopati, a to im je konačno uspjelo nakon pogotka agilnog Leona Benka, kojim je on poravnao na 1:1 i ostavio bod kod kuće.

Još se gledatelji, novinari i svi ostali koji su pratili susret u Koprivnici, nisu ni snašli, a već je semafor pokazivao 0:1. Rak je poveo loptu ored domaćeg Vedrana Purića i naciljao u gredu, od koje se ona odbija van, no drugi pomoćni sudac Mladen Rajko signalizira da je postignut pogodak.

Opće čuđenje i nevjerica malo je da se opiše raspoloženje na terenu i na tribinama, a je li lopta zbilja prešla gol-crtu pokazat će tek video snimka susreta.

Čim su se se pribrali, domaći kreću u ofenzivu na gostujućih 16 metara, a dobre prilike bilježe Benko i Goran Mujanović. Razigran je bio i Dejan Glavica, mladi hrvatski reprezentativac, koji je u ovom susretu u prvih 11 'upao' umjesto kartoniranog Josipa Brezovca.

Mladi Glavica u 28. minuti nabacio za Benka, koji loptu glavom šalje u prečku gostujućeg gola. Još se jednom sudačka trojka našla u centru pozornosti domaće publike kad je u 44. minuti označeno zaleđe Alena Marasa, a na odmor as odlazi s 0:1.

U drugom poluvremenu ne jenjava želja domaćih za izjednačenjem, pa tako Josip Milardović iz daljine silovito trese okvir gola Lučkog, a Benko opet pokušava glavom, ali je gostujući golman Željko Kovačić pokazao svoju vrijednost bravuroznom obranom tog 'zicera'.

No, Benko je u 70. minuti ipak uspio svladati dotad sigurnog Kovačića, na veliko zadovoljstvo domaće publike. Akciju je započeo Glavica, lopta je išla do Aljoše Vojnovića, a on je točno pronašao Benka.

Mujanoviću će sigurno ostati žal za 90. minutom i posljednjom prilikom utakmice, kad loptu šalje iznad gostujućih vrata.

Susret završava s 1:1, a bodu se sigurno jako veseli Lučko, dok je domaćima podjela bodova došla kao hladni tuš.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 16:54
    Ma uopće nije sporna gol linija... lijepo se vidi da se lopta odbila u polje! Kako je moguće da se lopta može tako odbiti, ako ne lupi u prečku? Koji kreten od linijskog suca, nevjerojatno!
  • Shadowfax19.09.2011. u 00:34
    Veču glupost nisam pročital "čini se kao da je lopta udarila u žicu iza prečke koja drži mrežu, a ne u samu prečku." Taj neandertalac koji je to napisal je i čorav usput. Nek si samo ide pogledati od čega se sastoji okvir gola. Žal mi je kaj nigdje nisam našel kompletno izvješće sa utakmice da... [više na forumu]