Hrvatski kup, 1/16 finala, 20.09.2011, 15:30 h, Opatija, igralište Opatija, gledatelja: 400
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Diego Žudetić (Pula), Hrvoje Mađarić (Vrsar)
Opatija
Opatija
0:1(0:1) Osijek
Srđan Vidaković 39'
Osijek

Vidaković odveo Osijek u osminu finala

Iz Opatije: Vedran Filipović • utorak, 20.09.2011.

Osijek se plasirao u osminu finala Hrvatskog kupa pobjedom u Opatiji protiv istoimenog domaćina. Gostujući junak zove se Srđan Vidaković, najbolji ovosezonski strijelac bijelo-plavih.

Niko Vlatković
55'
17
Josip Matovina
70'
20
Ratko Kremenović
84'
Vlado Bilić

Prvi su zaprijetili domaćini, u desetoj minuti Tokić je imao priliku za dobar udarac s 20-tak metara, no pucao je slabo i lopta se jedva doskakutala do osječkog čuvara mreže Karduma. Tri minute kasnije stopostotna šansa za goste, Prijić je uposlio Vidakovića koji je izašao sam pred Vukića, no šalje loptu malo pored vratnice. Mogao je i Rudan imati sličnu takvu priliku na drugoj strani da se nije spotaknuo pri najvažnijem trenutku – štopanju lopte.

Opatijci su prilično dobro držali raspored tijekom prvog dijela i prvoligaški klub s obala Drave morao se pomučiti da napravi pritisak pred protivničkim vratima. Mance je u 21. minuti odlično opalio iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane, no Kardum je loptu izbio u korner. Pokušavali su Osječani udarcima iz daljine, u dobroj prilici se dvaput našao Vrgoč koji je slabio reagirao.

Ipak, u 39.minuti Osijek je razbio domaći bedem. Prvo je Igor Tkalčević izbacio loptu koju je uputio Vidaković s gol linije, u nastavku akcije se Anton Maglica našao oči u oči s Vukićem, ali i on je neprecizan. Nakon lošeg ispucavanja domaćeg vratara Vrgoč probija lijevu stranu, ulazi u šesnaesterac te odlično servira loptu Vidakoviću kojem nije bilo teško s pet metara pospremiti loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme ponudilo je manje sadržajnu igru, barem u svojoj prvoj polovici. Lopta se više kretala po zraku nego po travnjaku, činilo se kako prvoligaši igraju taman onoliko koliko im je potrebno za prolazak u osminu finala Hrvatskog kupa, no to je dozvolilo domaćinima da dođu do daha te da se razmašu. U 65. je pokušao Vlatković koji je zamijenio nevidljivog Rudana dok se isti igrač u 77. minuti najbolje snalazi u gužvi ispred Karduma, a domaća obrana krajnjim naporom šalje loptu u korner. Ušli su Miličević i Ljubojević kod gostiju koji su se nesvjesno povukli te na koncu strahovali za konačan rezultat.

Domaći su najbliže golu bili u 79. minuti, desni bek Opatije Kolić fantastično je odapeo loptu s otprilike tridesetak metara, a ona je prozujala pored Kardumovih rašlji koji ju je mogao samo ispratiti pogledom. Osječani su potpuno prestali igrati nogomet čekajući posljednji sudački zvižduk, a trećeligaš je mogao još koji put zaprijetiti favoriziranom gostu, no nedostajalo je kvalitete i preciznosti u zadnjem dodavanju.

Nakon utakmice ostao je dojam da su Bilićeve trupe "u leru" prošle prvu prepreku u šesnaestini Hrvatskog kupa, no igra će biti brzo zaboravljena dok treneru Opatije Bogolinu ostaju velike brige kako postići pogodak budući da njegovi igrači to nisu uradili već 450 minuta.

• Obrisan korisnik21.09.2011. u 11:05
    Sramota, 1:0 rezultat protiv trećeligaša! Svaka čast Opatiji, ali Osijek ne smije biti zadovoljan s 1:0. U modernom nogometu nema utakmice u leru i to prva ekipa. Sramota!!!!
  • Obrisan korisnik20.09.2011. u 19:43