Chelsea dalje s igračem manje

Ante Zovko • srijeda, 21.09.2011.

Zaključeno je treće kolo Carling kupa. Chelsea je izdržao cijelo poluvrijeme i produžetke s igračem manje i prošao dalje, Liverpool je bio uvjerljiv protiv drugoligaša, a Manchester City izbacio je branitelja naslova.

Chelsea je nakon "nule" u 120 minuta na jedanaesterce, s igračem manje, izbacio Fulham. Kako je i najavio, Andre Villas-Boas dao je protiv Fulhama mladima, ali i onima na koje računa u prvoj momčadi a kojima trebaju minute (Lukaku, Kalou).

Logično, postava Chelseaja koja je prvi put igrala u ovom sastavu nije mogla nekim čudom pružiti partiju iz snova. Gosti i sugrađani su to iskoristili i dvaput ozbiljno prijetili prvom poluvremenu. McEachran je u 39. minuti mislio da je svojim prvijencem osigurao Chelseaju vodstvo, ali je loptu zadnji put dirao Sturridge koji je bio u zaleđu.

Početkom drugog poluvremena, nakon što je Petr Čech zamijenjen zbog sudara s protivnikom, Fulham je dobio priliku za pogodak s bijele točke. Alex je isključen zbog prekršaja, ali Kasami gađa prečku. I s igračem manje Chelsea je bio puno opasniji. Ipak nedovoljno jer se nakon produžetaka pristupilo jedanestercima.

Lampard je bio prvi izvođač, ali obično precizni veznjak promašuje. Zamora pogađa za 1:0, uzvraća David Luiz, a Sidwell vraća Fulham u vodstvo. John Terry siguran je za 2:2, a Dembeleov pokušaj skida Chelseajev rezervni vratar Turnbull. Kalou dovodi Chelsea u vodstvo, Baird poravnava na 3:3, da bi zatim pogodio i Malouda. Tragičar je na kraju postao Bryan Ruiz koji pogađa donji dio prečke, lopta odskače blizu gol-linije, a Chelsea prolazi s igračem manje.

Manchester City na svojem je Etihadu izbacio branitelja naslova, danas drugoligaša Birmingham City s 2:0. U rezervnoj momčadi Cityja (11 promjena) debitirao je Owen Hargreaves i u 17. minuti lijepo pogodio za vodstvo.

Domaćin je dominirao, ali je umalo uhvaćen na krivoj nozi. U 36. minuti Toure je morao spašavati s gol-linije. Međutim, dvije minute nakon toga Bridge proigrava Kolarova, a ovaj šalje loptu u šesnaesterac Balotelliju, a mladi napadač udvostručuje vodstvo.

Tri dana poslije debakla na White Hart Laneu, Kenny Dalglish napravio je sedam izmjena u momčadi Liverpoola u pobjedi 2:1 na gostovanju kod drugoligaša Brighton and Hove Albiona. Craig Bellamy zauzeo je mjesto u napadu pored Luisa Suareza.

Napadački je dvojac režirao gol Liverpoola već u šestoj minuti. Velšanin utrčava i dobiva Suarezovu loptu te je sprema pored vratara. Urugvajac je mogao zabiti bar tri pogotka do poluvremena, a Bellamy je pogodio prečku iz slobodnog udarca s 35 metara.

Liverpool je dominirao, ali nije mogao to pretvoriti u izraženijem rezultatu. Posljednjih desetak minuta dobio je povratnik, kapetan Steven Gerrard, a ubrzo su Redsi (gotovo) potvrdili pobjedu. Bila je to akcija Maxija Rodrigueza i Bellamyja koju je realizirao Kuyt.

Odigravši odličnu utakmicu, Liverpool je nepotrebno sam sebi zakomplicirao situaciju u završnici. Carragher je zakasnio i srušio Vicentea. U 88. minuti na 2:1 smanjuje Barnes, ali je ipak bio samo labuđi pjev domaćih.