Zrnićevih deset za prolaz Gummersbacha

Zvonka Keliš • četvrtak, 22.09.2011.

Drugo kolo DHB kupa donijelo je sigurne pobjede Bundesligaša Hamburga, Füchse Berlina, Lübbeckea, Kiela, RN Löwena te Gummersbacha. Najveće iznenađenje priredila je, pak, momčad Nordhorn-Lingena koja je iz Kupa uspjela izbaciti TBV Lemgo.

U drugom kolu DHB kupa gotovo svi favoriti stigli su do pobjeda, a jedino je Lemgo ostao bez plasmana u treće kolo.

Aktualni njemački prvak, HSV Hamburg, uvjerljivo je slavio na gostovanju kod Gütersloha 42:25. Naime, HSV je već na poluvremenu imao prednost od 13 pogodaka tako da se pobjednik znao već nakon prvih 30 minuta. Hrvatski trojac je u pobjedu svoje momčadi ugradio osam pogodaka. Igor Vori i Blaženko Lacković zabili su po tri gola, dok se Domagoj Duvnjak dva puta upisao u strijelce.

Berlinski Füchse se, pak, suprotstavio Potsdamu koji nije pružio previše otpora u utakmici. Do odlaska na odmor Lisice su već imale 15 golova prednosti, a do kraja susreta domaćin je to ipak uspio smanjiti na 13 golova razlike (38:25). Ivan Ninčević je u pobjedi svoje momčadi postigao četiri pogotka, dok se Denis Špoljarić nije upisao u strijelce.

Gummersbach našeg Vedrana Zrnića uvjerljiv je bio u gostima kod Lok Pirne. Svojih +10 na poluvremenu zadržao je i do kraja susreta (37:27) te je mirno prošao dalje u treće kolo. Najbolji u redovima pobjednika bio je upravo Zrnić s deset postignutih pogodaka.

Viceprvak Njemačke, Kiel, nije imao problema s drugom momčadi Magdeburga koju je uvjerljivo svladao 36:23. Iako je domaćin na poluvremenu zaostajao tek šest golova, Zebre mu u nastavku nisu dale da se približi.

Rhein-Neckar Löwen se također nije previše namučio u drugome kolu DHB kupa. Iako je momčad Grosswallstadta itekako solidna ekipa, Lavovi su susret riješili pobjedom 34:22.

Momčad Drage Vukovića, TuS N-Lübbecke lako je stigla do prve pobjede u Kupu budući da je u prvom kolu bila slobodna. Gründheider nije bio velika prepreka tako su rukometaši Lübbeckea kući otišli s pobjedom 43:18, a cijela utakmica bila je riješena već na kraju prvog dijela kada su gosti vodili 23:8. Vuković je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s dva pogotka.

Pravo iznenađenje priredio je drugoligaš Nordhorn-Lingen koji je s čak 11 pogodaka razlike bio bolji od rukometaša Lemga. Od samoga starta domaća je momčad pokazala koliko je bolja u ovom trenutku te stoga ni ne čudi što je već na poluvremenu vodila s devet golova razlike (20:11), da bi do kraja to povećala na +11 (41:30).

Do pobjeda je lako stigao još i Frisch Auf Göppingen koji je s 34:27 bio bolji od Eisenacha, dok je Flensburg s deset golova razlike (38:28) svladao Minden. U drugom kolu slavio je i Melsungen nad Korschenbroichom s 32:28 te Magdeburg nad Eintracht Hildesheimom. U napetoj borbi Magdeburg je pobijedio 29:25.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507