Primorje otvorilo sezonu pobjedom

Vedran Filipović • subota, 24.09.2011.

U prvoj utakmici drugog kvalifikacijskog kruga Eurolige riječko Primorje je u mađarskom Szegedu svladalo ruski Šturm sa šest pogodaka prednosti, 16:10.

PRIMORJE - ŠTURM 2002 16:10 (5:1, 3:2, 4:3, 4:4)

Euroliga, kvalifikacije, 2.krug, 1.kolo

Primorje Erste Banka: Car, Buljubašić 1, Paškvalin 2, Krapić 2, De.Varga 4, Franković, Muslim 2, Jelača, Tiškivski, Barać 2, Šetka 2, Garcia 1, Radić. Trener: Zoran Roje

Vezane vijesti

Šturm 2002: Smirnov, Pečalin, Andrikov, Želtovski 1, Ašajev 1, Timakov 1, Nagaijev 1, Kholad 2, Magomajev, Garbuzov 3, Peković 1, Konovalov. Trener: Petar Porobić

Igrač više: Primorje 6/7, Šturm 2002 5/9

Peterci: Primorje -, Šturm 2002 -

Suci: Severo (ITA), Schapers (NIZ)

Na najbolji mogući način su vaterpolisti Primorja Erste Banke otvorili novu sezonu - pobjedom. Sve je bilo riješeno već nakon prvih osam minuta kada je bilo 5:1 za favorizirane Riječane koji su na poluvrijeme otišli s +5, 8:3. U nastavku su tek Rusi koje vodi crnogorski izbornik Petar Porobić uspjeli koliko-toliko parirati Primorjašima prvenstveno zbog činjenice da je Zoran Roje mnogo rotirao svoje igrače želeći ih sačuvati za daljnje utakmice.

Najefikasniji kod Riječana bio je Mađar Denes Varga s četiri postignuta pogotka dok je Garbuzov za Šturm zabio tek jedan manje. U subotu bankari igraju s Crvenom zvezdom koja je poražena od domaćina 10:4.