Rhein-Neckar Löwen 27:30 Kiel
Kiel

Kiel svladao i Löwen

Mario Glasnović • subota, 24.09.2011.

Kiel je nastavio s dobrim igrama u njemačkoj Bundesligi. U četvrtom kolu gostovali su kod Rhein-Neckar Löwena gdje su rutinski upisali nova dva prvenstvena boda.

Momčad Kiela upisala je i petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Na neugodnom gostovanju u SAP Areni Kiel je svladao momčad Rhein-Neckar Löwena i tako upisao nova dva boda. Zebre imaju utakmicu više od ostalih i nalaze se na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice s maksimalnim učinkom.

Rhein-Neckar Löwen bolje je otvorio utakmicu. Lavovi su nakon prvih desetak minuta stvorili prednost od dva pogotka razlike koju su uspješno održavali sve do 25. minute. Filip Jicha svojim pogotkom doveo je Kiel u vodstvo, a na poluvremenu su gosti imali dva pogotka razlike, bilo je 18:16 za Kiel.

Drugo poluvrijeme Kiel je nastavio s dobrim igrama. Aktualni viceprvaci na krilima Anderssona, Jiche i Ilića održavali su prednost koja je na kraju iznosila četiri pogotka razlike. Lavovi su odigrali vrlo dobru utakmicu, iako nisu uspjeli upisati pobjedu. Konačan rezultat bio je 30:27 za momčad Kiela.

U redovima domaćih najbolji je bio Uwe Gensheimer koji je postigao devet pogodaka za Löwen. U redovima Kiela najefikasniji je bio Momir Ilić sa sedam pogodaka, Dominik Klein je postigao jedan pogodak manje, a po pet golova postigli su Kim Andersson i Filip Jicha.