Težak poraz Larvika, Metz uvjerljiv

Marko Domljanović • subota, 01.10.2011.

Ovog vikenda igraju se prve utakmice rukometne Lige prvakinja. Već je prvo kolo donijelo nekoliko zanimljivih obračuna od kojih treba posebice izdvojiti uvjerljivi poraz braniteljica naslova, norveškog Larvika, na gostovanju u Danskoj.

Skupina A

Natjecanje u skupini A otvorili su norveški Byaasen i danski Midtjylland. U čvrstoj i ne previše atraktivnoj utakmici gošće na poluvremenu imaju prednost od tri pogotka (8:11). U nastavku obje ekipe nastavljaju sa lošom realizacijom, ali domaće igračice ipak uspijevaju izjednačiti na 16:16 samo tri minute prije kraja. Ipak, tada gošće iz Danske rade seriju od 3:0 i dolaze do konačnih 19:17.

Skupina B

Najzvučniji susret dana odigran je u skupini B i to u danskom Viborgu. Istoimeni klub ugostio je aktualne prvakinje Europe i upisao veliku i sigurnu pobjedu. Domaće igračice su odličnom igrom u napadu jednostavno otpuhale svoje protivnice s terena postigavši čak 22 pogotka u prvih 30 minuta. S druge strane, gošće iz Norveške nisu bile ni približno raspoložene i u prvom dijelu upisuju samo deset pogodaka. Drugo poluvrijeme tako je bilo samo odrađivanje posla za Viborg pa su gošće ipak uspjele izbjeći potpunu katastrofu i nakraju upisuju prihvatljiv poraz od 34:28.

Skupina C

U skupini C francuski se Metz prilično uvjerljivo obračunao s austrijskim Hypom. Već na samom početku Metz odlazi na ugodnih pet pogodaka prednosti i bez ikakvih problema čuva tu prednost do kraja poluvremena (16:10). U drugom dijelu domaće igračice još malo podižu tempo i bilo je očito da to Austrijanke ne mogu pratiti, pogotovo ne bez ozlijeđene kapetanice Nascimento. Završilo je bez ikakvih uzbuđenja, sa 30:21 za francuske predstavnice.

Skupina D

U ovoj skupini svoj su susret njemački Buxtehuder i rumunjski Oltchim. Njemačke predstavnice držale su priključak i prijetile do same završnice, ali više od časnog poraza nisu mogle upisati. Nakon prvog dijela gošće iz Rumunjske vodE 13:11, ali se u drugom dijelu budi Jana Krause na domaćem golu (16 obrana ukupno) pa utakmica ulazi u uzbudljivu završnicu. Ipak, tada Manea i Chirila još jednom povlače svoju ekipu i donose pobjedu (20:24) i prva dva boda u natjecanju. Potonja igračica upisala je 11 golova i bila najbolja igračica susreta.

Drugi susret ove skupine donio je još jednu pobjedu gošći. Španjolski Itxako Navarra odnio je tijesnu pobjedu iz Moskve protiv Dinama. Gošće, inače finalistice prošlogodišnjeg natjecanja, su odmah na početku stvorile prednost od tri gola i to vodstvo nisu ispustile do samog kraja utakmice. Na kraju Španjolke upisuju tijesnih 27:25 na ovom neugodnom gostovanju.