Györ iznenađujuće poražen od Randersa

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 03.10.2011.

Odigrane su i preostale utakmice prvog kola Lige prvakinja,a do pobjeda su stigle ekipe Budućnosti i Randersa. Podgorička Budućnost do pobjede je stigla nad njemačkim Thüringerom dok je ekipa Randersa priredila iznenađenje svladavši mađarski Györ.

Skupina A

Thüringer - Budućnost 23:27 (9:13)

U svojoj prvoj utakmici u Ligi prvakinja rukometašice Thüringera poražene su od ekipe Budućnosti 27:23. Iako su Njemice povele 1:0, rukometašice Budućnosti serijom 7-0 potpuno su preokrenule rezultat. Njemice se uspijevaju približiti na 7:5, no pred sam kraj prvog dijela Budućnost pokazuje kako je bolja ekipa te odlazi na 12:8. Do odlaska na odmor postignut je po gol s obje strane te se na odmor dolazi s vodstvom Budućnosti 13:9.

Prve minute nastavka donijele su izjednačenu igru, no Budućnost do sredine drugog dijela ipak dolazi do svoje najveće prednosti na utakmici od sedam golova (19:12). Približile su se potom Njemice dva puta na dva gola zaostatka, no Budućnost se uvijek uspijeva probuditi na vrijeme i izvući. Nakon posljednjih 25:23, Đokić i Jovetić zabijaju za konačnih 27:23.

Najefikasnije u redovima pobjednica bile su Popović i Bulatović sa po sedam postignutih pogodaka. Voltering je, pak, na golu sakupila 19 obrana. Najbolja kod Thüringera bila je Popluharova također sa sedam golova.

Skupina C

Randers - Györi AUDI ETO 29:23 (15:11)

Dankinje su neočekivano dobro ušle u susret s mađarskim Györom te su povele 4:2, a ubrzo su stigle i do 7:4. Svoju su prednost Dankinje dobro čuvale te potom i povisile na 12:7, a nakon prvih trideset minuta imale su prednost od četiri pogotka (15:11).

U nastavku Randers odlazi na 17:13, a iako se rukometašice Györa trude ne mogu se potpuno vratiti u igru već stižu do 20:17. Cuadrado nekoliko minuta kasnije zabija za +4 Randersa (23:19), a tri minute prije kraja na semaforu stoji rezultat 27:22 u korist viceprvakinja Danske. Do kraja susreta preostalo im je stoga tek sačuvati prednost i uzeti prve bodove u Ligi prvakinja.

U redovima pobjednica istaknula se Dalby sa šest pogodaka, dok je kod Györa vrlo dobra bila Lekić također sa šest golova.