Brodosplit zaustavio OVB, Vrgorac na vrhu

Mario Glasnović • utorak, 04.10.2011.

Odigrano je treće kolo malonogometnog prvenstva Hrvatske. Vrgorac je pobjedom nad Solinom preuzeo mjesto na vrhu prvenstvene ljestvice, Brodosplit Inženjering jedini je sačuvao čast gostiju, a Osijek V.B.K osvojio je bod u gostima nakon više od godinu dana.

Kompletirano je treće kolo 1. HMNL-a. Jedina momčad sa stopostotnim učinkom je Vrgorac koji je pred oko 800 gledatelja u vrgoračkoj dvorani pobijedio Solin. Nakon prvog poluvremena nismo vidjeli pogotke, ali zato su u nastavku igrači obje momčadi bili poprilično raspoloženi.

Vrgorac je poveo u 24. minuti kada je precizan bio Martinac. Deset minuta kasnije domaći su još dva puta tresli gostujuću mrežu. Autor oba pogotka bio je Čavar, dva puta pogodio je u 35. minuti utakmice.

Vodstvo od 3:0 natjeralo je domaće igrače na opuštanje što je Solin skoro kaznio. Brzim golovima Jurjevića u 38. i Pavića minutu kasnije opasno su uzdrmali Vrgorac koji je do posljednjih minuta strepio za bodove. Na kraju je Vrgorac ipak upisao pobjedu rezultatom 3:2.

Aktualni prvak Hrvatske Brodosplit Inženjering pobijedio je u gostima momčad OVB Allfinanza. Domaći su poveli u trećoj minuti nakon dobro izvedenog slobodnog udarca, Penava je precizno pogodio za vodstvo domaćih. Splićani su izjednačili u 17. minuti nakon brzo izvedenog kontranapada, a realizator je bio Radan.

Dvije minute kasnije Brodosplit dolazi do vodstva. Suton je dobrim prodorom s lijeve strane ubacio prema sredini gdje je dobro uklizao Laura koji dovodi Splićane u vodstvo od 2:1. U nastavku utakmice mreže se nisu tresle, a Brodosplit je upisao svoju prvu prvenstvenu pobjedu.

Hrvatski viceprvak Kijevo Knauf slavio je s uvjerljivih 8:2 protiv Potpićana. Kijevo je do svoje prve pobjede u ovoj sezoni stiglo dobrom igrom u drugome poluvremenu. Iako su gosti vodili u prvome poluvremenu, momčad Kijeva izjednačila je do odlaska na odmor. U nastavku je Kijevo u samo četiri minute postiglo čak pet pogodaka i time su potvrdili da bodovi ostaju u Kninu.

Mejaši su do prvog troboda u sezoni došli pobjedom nad Murterom (3:1). Prvo poluvrijeme bilo je poprilično nezanimljivo, ali smo zato u nastavku mogli vidjeti četiri pogotka. Bogdanović je doveo Mejaše u vodstvo pogotkom u 27. minuti. Domaći su prednost udvostručili osam minuta kasnije golom Bajruševića.

U samoj završnici utakmice vidjeli smo još dva pogotka. Treći pogodak za Mejaše u 40. minuti postigao je Ramadža, a počasni pogodak za Murter i konačni rezultat od 3:1 postavio je Gudelj-Velaga u posljednjim sekundama utakmice.

Osječani su u Zagrebu došli do svojih prvih gostujućih bodova nakon više od godinu dana. Izabranici Marina Smoje remizirali su s Uspinjačom. Zagrepčani su nakon prvog poluvremena imali minimalnu prednosti, ali gosti su u nastavku zaigrali puno bolje i osvojili vrlo vrijedan bod.

Nacional je upisao svoj treći prvenstveni poraz. U gostima su poraženi od ekipe Novog Marofa, a utakmica je riješena već nakon prvog poluvremena. Domaći su stekli prednost od 3:1 što se kasnije pokazalo kao nedostižan rezultat za momčad Nacionala. U nastavku je Novi Marof postigao i četvrti gol i s rezultatom od 4:1 prikovao Nacional na dno prvenstvene ljestvice.