Bergischer 25:29 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Duvnjakovih četiri za tešku pobjedu

Mario Glasnović • utorak, 04.10.2011.

Aktualni prvak pobjedom je otvorio šesto kolo Bundeslige. HSV je do pobjede protiv "fenjeraša" Bergischera stigao teže nego očekivano, ali bodovi su ipak otišli u pravcu Hamburga.

Utakmicom između Bergischera i Hamburga otvoreno je šesto kolo njemačkog rukometnog prvenstva. Hamburg je u gostima kod spomenute momčadi upisao pobjedu, ali "žilave" i borbene domaćine uspjeli su slomiti tek u završnici utakmice.

Hamburg je nakon prvih deset minuta stekao prednost od dva pogotka razlike, no Bergischer se onda probudio i smanjio je rezultatski deficit. Raspoloženi domaćini su u 18. minuti poveli s tri pogotka razlike (10:7), ali vrlo brzo Blaženko Lacković i Guillaume Gille smanjuju na 10:9.

Domaći rukometaši do završnice prvog poluvremena održavali su svoju prednost, no na odmor se ipak odlazi bez pobjednika (13:13). U nastavku je Hamburg odigrao puno bolje, no Bergischer nije dopustio da se prvaci "odlijepe" na više od dva pogotka razlike.

U posljednjim minutama iskusnija, a i kvalitetnija momčad ipak je uspjela ostvariti veću prednost. Hamburg je na kraju slavio s 29:25 i time se popeo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, odmah iza Kiela.

U redovima Hamburga opet su najraspoloženiji bili Lindberg s osam golova i Hens koji je zabio jedan manje. Domagoj Duvnjak bio je vrlo dobar s četiri postignuta pogotka. Lacković i Vori dva puta su tresli domaću mrežu, a Vori je upisao i jedno isključenje. U redovima Bergischera istaknuli su se Wöss i Pekeler, obojica su postigla po četiri pogotka.