Dvije pobjede Dankinja, Španjolke uvjerljive

Marko Domljanović • nedjelja, 09.10.2011.

Osim pobjede Larvika nad Podravkom, odigrane se su još tri utakmice drugog kola Lige prvakinja. Danski Midtjylland uspio je savladati žilavi Thüringer, Hypo je u dramatičnoj završnici izgubio od Randersa, a Itxako Navarra upisuje uvjerljivu pobjedu protiv Buxtehudera.

Skupina A

Nakon tijesne pobjede u gostima kod Byasena, Midtjylland je na svom parketu upisao i drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige prvakinja. Igračice njemačkog Thüringer odigrale su hrabru utakmicu, ali više od časnog poraza nisu mogle izboriti.

Prvo poluvrijeme bio je pucački ogled domaće Line Jorgensen protiv Petre Popluharove i Katrin Engel (najefikasnija igračica susreta sa 11 pogodaka). Iako su dvije gostujuće igračice u tom ogledu odnijele pobjedu, nitko od suigračica im se nije pridružio dok je danska ekipa bila mnogo raspoloženija. Midtjylland tako u prvom poluvremenu strpljivo gradi prednost i na odmor odlazi sa 15:10.

U drugom dijelu gostujuće igračice pokazuju poznatu njemačku upornost i malo-pomalo sustižu protivničku prednost. U 47. minuti Thüringer ima napad za izjednačenje, ali tada danske predstavnice podižu razinu svoje igre u obrani što dovodi do ubojitih kontranapada i lakih pogodaka. To je prelomilo utakmicu i Midtjylland pobjeđuje sa 23:20.

Skupina C

U dramatičnoj utakmici u Austriji, Hypo je na kraju morao priznati poraz protiv Randersa, još jednog danskog predstavnika. Domaće igračice odlično otvaraju susret i dolaze do velikih 19:14 na poluvremenu. U drugom dijelu to vodstvo traje još 20 minuta, ali tada na igračice Hypa počinje djelovati umor i one počinju griješiti. To je dalo danskim igračicama priliku da se približe što one i koriste i uvode susret u dramatičnu završnicu iz koje uspijevaju izaći kao pobjednice sa 28:29.

Skupina D

Najuvjerljiviju pobjedu dana upisale su španjolske predstavnice kojima je u gost stigao njemački Buxtehudera. Nakon tijesne pobjede u Moskvi, aktualne viceprvakinje Europe nisu imali većih problema na domaćem parketu protiv ekipe kojoj je ovo prvi nastup u najelitnijem europskom natjecanju.

Utakmicu su odlučile odlična obrana Španjolki i velik broj njihovih rješenja u napadu što potvrđuje brojka od čak 12 različitih strijelaca. Njemice se tome jedostavno nisu mogle suprotstaviti i već na poluvremenu zaostaju 15:10. U drugom dijelu razlika između dvije ekipe samo raste sve do konačnih 32:21.

Itxako Navarra tako upisuje i drugu pobjedu u ovom natjecanju i s puno samopouzdanja može čekati dvoboj s Oltchim Valceom idućeg vikenda.