Ninčević predvodio Füchse do pobjede

Mario Glasnović • srijeda, 12.10.2011.

Ivan Ninčević odigrao je odličnu utakmicu u pobjedi Füchsea. Hrvatski reprezentativac s Lisicama je gostovao kod Eintracht Hildesheima i s osam golova predvodio je svoju momčad do pobjede (31:27). Prvenstvenu pobjedu ostvario je i Kiel na gostovanju kod Großwallstadta (32:25).

Odigrane su dvije utakmice sedmog kola njemačke Bundeslige. U oba susreta bodove su osvojili gosti. Berlinski Füchse na gostovanju kod "fenjeraša" Eintracht Hildesheima upisao je petu prvenstvenu pobjedu.

U redovima Lisica najbolji je bio naš Ivan Ninčević koji je postigao osam golova u pobjedi Füchsea. Gosti su nakon čvrstih desetak minuta pobjegli na dva pogotka razlike (5:3), a do kraja prvog poluvremena prednost je narasla na 15:9.

U nastavku su Lisice rutinski održavale svoju prednost koja je na kraju iznosila četiri razlike (31:27). Uz Ivana Ninčevića nastup za Füchse upisao je i naš Denis Špoljarić. Mark Bult nakon Ninčevića bio je najefikasniji strijelac u berlinskim redovima, postigao je pet pogodaka. Kod Eintrachta su se istaknuli Jahns i Quist, obojica po šest golova.

Kiel je nastavio sa stopostotnim učinkom u Bundesligi. Zebre su još jednom odigrale dobru utakmicu i upisale su nova dva boda na gostovanju kod Großwallstadta. Kiel je predvođen raspoloženim Filipom Jichom koji je deset puta tresao mrežu domaćih pribilježio sedmu prvenstvenu pobjedu, a dodajmo da je vrlo dobar bio i Momir Ilić koji je postigao sedam pogodaka.