Liga prvakinja - Skupina B, 3. kolo, 15.10.2011.
Viborg 27:27 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Kokice uzele bod u Danskoj

Zvonka Keliš • subota, 15.10.2011.

Rukometašice Podravke Vegete u sklopu trećeg kola Lige prvakinja stigle su u goste danskom Viborgu te pokazale što uistinu mogu i znaju. Nakon vodstva 14:12 na poluvremenu, izuzetno napet nastavak donio je konačan remi 27:27 čime je svaka ekipa uzela po bod. Čak tri crvena kartona zasigurno su obilježila ovu uistinu zanimljivu borbu koja u konačnici nije dala pobjednika.

Viborg - Podravka Vegeta 27:27 (12:14)

DANSKA - Viborg; Gledatelja: 1200
Suci: Jan Erik Leandersson/Mikael Lindroos (FIN)

Viborg: Pedersen 16, Due; Frafjord 5, Jurack 5, Chebbah 4, Varzaru 3, Ahlm 1, Mikkelsen H. 1, Fisker 1, Skov 5, Althaus 1, Larsen 1
Trener: Martin Albertsen

Podravka Vegeta: Jelčić 14; Damnjanović 6, Tatari 5,Pušić-Koroljević 5, Gaće 5, Milanović Litre 3, Kožnjak 1, Pektović 2
Trener: Neven Hrupec

Sedmerci: Viborg: 2/3; Podravka Vegeta: 4/5

Isključenja: Viborg: 2 min. (Fisker); Podravka Vegeta: 6 min. (Damjanović 2, Kožnjak)
Crveni kartoni: Viborg 1 (Ahlm); Podravka Vegeta: 2 (Damnjanović, Tatari)

Nakon minimalnog poraza u Koprivnici od ekipe Krim Mercatora te uvjerljivog na gostovanju kod aktualnog prvaka, Larvika, rukometašice Podravke Vegete krenule su put Danske po svoje prve bodove u Ligi prvakinja. Tamo ih je dočekala ekipa Viborga koja na domaćem terenu nikako neće olakšati posao svojim protivnicama.

Zanimljivo i napeto bilo je tijekom cijelog susreta u Danskoj, a posebno je dobro i lijepo bilo vidjeti koliko su se hrvatske prvakinje borile za svaki pogodak i svaku obranu. Nakon odličnog preokreta Podravke pred kraj prvog dijela te odlaska na odmor s dva gola prednosti (14:12), u nastavku je uslijedila prava borba za pobjedu i bodove. Konačno, susret u Danskoj završava s 27:27, a bodovi bivaju podijeljeni.

Trener Neven Hrupec na teren je u prvom dijelu poslao svoju najbolju ekipu. S Jelčić na golu, Gaće i Pušić-Koroljević na krilima, Milanović Litre na mjestu pivota te s jakom vanjskom linijom koju su činile Horvat, Damnjanović te naravno Tatari Hrupec je krenuo u lov na prve bodove.

Prvi napad u susretu imale su hrvatske prvakinje, no Damnjanović ne uspijeva zabiti, s druge strane neuspješne su i Dankinje te Podravke ponovno ima priliku povesti. Međutim, Horvat puca pored gola, a kod Viborga je ovoga puta uspješna Frafjord čime domaćin vodi 1:0, dok na 2:0 povisuje Ahlm.

Damnjanović se potom u trećoj minuti po prvi puta upisuje u strijelce te postiže ujedno i prvi pogodak za Kokice na utakmici za 2:1. Gol za gol igralo se u nastavku te je domaća ekipa konstantno imala minimalnu prednost da bi u desetoj minuti Podravka imala priliku za izjednačenje koju prvo propušta Tatari, no Gaće spašava loptu, a Damjanović postiže pogodak za 10:10.

Odlična je potom i Jelčić na golu te Podravka pogotkom Damnjanović sa sedam metara dolazi do prvog vodstva na utakmici (5:4). Krenulo je tada hrvatskim rukometašicama koje su serijom 6-0 stigle do važnih +4 (8:4). Sredinom susreta Viborgu je odmogao crveni karton jedne od njihovih najvažnijih igračica, Johanne Ahlm, dok na drugoj strani Podravci u prilog ne ide isključenje Damnjanović.

Do 19. minute domaće igračice smanjuju zaostatak na tek dva pogotka (10:8), a potom i serijom 4-0 preokreću rezultat u svoju korist te prelaze u vodstvo 11:10. Hrvatice se ipak ne predaju te svojom serijom od četiri pogotka stižu do 14:11. U posljednjoj minuti prvog dijela Chebbah smanjuje na 14:12 nakon čega obje ekipe odlaze na odmor.

Loše su, ali i uz malo nesreće, Kokice otvorile drugo poluvrijeme što je omogućilo Dankinjama izjednačenje (15:15) već nakon četiri minute nastavka. Tatari u sljedećoj minuti ponovno vraća Podravkino vodstvo, no nakon novog izjednačenja (16:16) Kožnjak i Damnjanović zarađuju isključenja te hrvatska ekipa tako mora igrati bez dvije važne igračice. Međutim, nekoliko pogrešnih dodavanja te dosuđeni koraci i Podravka s četiri igračice na terenu ne uspijeva primiti pogodak. Po povratku isključenih igračica Frafjord s dva pogotka odvodi Viborg u prednost 18:17, Kožnjak tada izjednačava, a Damjanović zarađuje crveni karton te odlazi u svlačionicu.

U nastavku novo izjednačenje (19:19), a do 50. minute i +2 Kokica uz odlične pogotke Petković te Milanović Litre. Na 25:22 u 54. minuti povisuje Tatari nakon čega je uslijedila serija Skov od četiri pogotka, a ubrzo su joj se pridružile Larsen i Varzaru čime domaća ekipa odlazi na 26:25. S druge strane i Tatari dobiva crveni karton te se čini kako je utakmica prelomljena u korist Viborga.

Gaće i Petković tada ipak uspijevaju zabiti za izjednačenje, a potom i vodstvo Podravke 27:26. U posljednjoj minuti Dankinje su izborile sedmerac koji Skov pretvara u zgoditak te konačno izjednačenje 27:27.

Najefikasnija u redovima Podravke bila je Damnjanović sa šest postignutih pogodaka, dok su Tatari i Pušić-Koroljević zabile po pet golova. Jelčić je na golu sakupila 14 obrana, dok je an drugoj strani Pedersen obranila 16 udaraca. Najbolja kod Viborga bile su Frafjord i Jurack sa po pet pogodaka.

Rukometašice Podravke nakon velike borbe i želje činile su se pomalo razočarane tek osvojenim bodom, no bilo je odlično vidjeti koliko zapravo mogu te što mogu učiniti velikim ekipama na njihovu terenu. Prvi bod je sada osvojen, a pred Kokicama je reprezentativna stanka nakon koje krajem mjeseca kod kuće dočekuju aktualne prvakinje, rukometašice Larvika, te će biti zanimljivo vidjet što će hrvatske prvakinje prirediti Norvežankama.