Gaćina uzeo zlato na Europskom prvenstvu

Branimir Markota • subota, 15.10.2011.

Hrvat Andrej Gaćina i Portugalac Marcos Freitas osvojili su Europsko stolnotenisko prvenstvo u konkurenciji muških parova. Cijeli su turnir sjajno odigrali, a posebnu nadmoć pokazali su u finalnom dvoboju gdje su deklasirali Ruse Šibajeva i Skačkova.

Hrvatska ima svog zlatnog dečka na Europskom prvenstvu u poljskom Gdanjsku. 25-godišnji Zadranin Andrej Gaćina u paru s Portugalcem Marcosom Freitasom sasvim zasluženo je osvojio zlatnu medalju.

Hrvatsko – portugalski par tijekom cijelog turnira pokazao je najbolju formu i konstantnost, bio je najuigraniji i najbolje se nadopunjavao što ih je odvelo do europskog trona.

U finalnom meču ruski par Šibajev – Skačkov nije imao nikakve šanse te je pometen s uvjerljivih 4:0 (11:3, 11:8, 11:7, 12:10). Rusi su tek priprjetili u četvrtom setu kada su imali 10:8, no Gaćina i Freitas su set ipak uspjeli privesti u svoju korist i ostvariti veliki uspjeh.

Gaćina je pokazao da hrvatski ping – pong ipak nije na izdisaju i da još uvijek "ima uja u svići".