Oltchim i dalje stopostotan

Josip Tolić • nedjelja, 16.10.2011.

Osim remija Viborga i Podravke u skupini B, u subotnjem programu rukometne Lige prvakinja na rasporedu su bili i susreti u skupini A, gdje su igračice norveškog Byasena slavile protiv njemačkog Thüringera s 23:22, te u skupini D, gdje je rumunjski Oltchim zabilježio gostujuću pobjedu kod španjolske Navarre 25:22.

Norveški sastav Byasen na svom je parketu ubilježio prvu pobjedu u ovoj sezoni Lige prvakinja. Igračice njemačkog Thüringena u Norveškoj su već nakon prvog dijela previše zaostajale da bi se nadale bodovima u ovom dvoboju. Nakon tek 13 uvodnih minuta egal-igre domaći je sastav napravio seriju od 7:1 i stvorio ugodnu prednost koja je nakon prvih 30 minuta iznosila "plus šest", 13:7.

Prednost Norvežanki u nastavku se polako topila, u čemu su se najviše iskazale Mesquita i Engel, no Thüringen ipak nije uspio okrenuti tijek zbivanja. Gošće su se najviše približile na gol zaostatka, koliko je na kraju iznosila i razlika između ove dvije momčadi. Završilo je 23:22 za Byasen koji je nanio i treći poraz ove sezone Thüringenu.

Za razliku od dvoboja u skupini A, gdje su se sastale dvije momčadi bez bodova u prva dva kola, u skupini D sučelile su se dvije ekipe s dvije pobjede, Navarra i Oltchim. Španjolske su igračice krenule dobro u dvoboj i držale vodstvo koje su pred kraj prvog dijela mogle pretvoriti u osjetniju prednost, no Rumunjke su se zadržale na tek dva gola minusa (12:10).

Drugi dio obilježio je ulazak u igru Patritije Vizitiu te Yeliz Özel, koje su pokrenule Oltchim i nakon deset minuta nastavka sve je bilo vraćeno na početak. Igračice Navarre činile su brojne tehničke greške do kraja što su Rumunjke iskoristile te mirno privele utakmicu kraju rezultatom 25:22, što im donosi vodeću poziciju u ovoj skupini.