Budućnost jedina stopostotna

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 17.10.2011.

Treće kolo Lige prvakinja u nedjelju je donijelo pobjede ekipa Budućnosti, Larvika, Metz Handballa te Dinamo Volgograda. Trećom pobjedom rukometašice Budućnosti ostale su neporažene na vrhu ljestvice u skupini A.

Skupina A

Budućnost - Midtjylland 28:25 (11:11)

U trećem kolu u skupini A danski Midtjylland stigao je u goste podgoričkoj Budućnosti, no kući se vratio s porazom i bez bodova. Napeto je bilo tijekom cijelog susreta te je izjednačeno bilo i u prvom dijelu. Do odlaska na odmor rezultat je bio 11:11.

Nastavak susreta donio je pravu borbu sve do 48. minute kada domaće rukometašice serijom 5-0 odlaze na 23:20 te potpuno preokreću susret. Do kraja drugog poluvremena Budućnost je sačuvala svoju prednost te je pobjedom 28:25 uzela nova dva boda. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Katarina Bulatović s devet postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Midtjyllanda bila Trine Troelsen također s devet golova.

Skupina B

Larvik - Krim Mercator 31:19 (13:10)

Rukometašice slovenskog Krima u trećem su kolu pretrpjele svoj prvi ovosezonski poraz u Ligi prvakinja, a bolje su bile aktualne prvakinje Europe, rukometašice norveškog Larvika. U susret je bolje krenula domaća ekipa koja je povela 3:1 te je potom povećala svoju prednost. Na odmor se odlazi s vodstvom Larvika 13:10.

U drugom dijelu utakmice Larvik je stigao i do +10 (25:15) nakon čega gostujuće rukometašice nisu uspjele doći do izjednačenja. Konačno, domaća ekipa slavila je 31:19. U redovima Larvika istaknula se Sulland s osam pogodaka, dok je odlična kod Krima bila Andrea Penezić s devet golova.

Skupina C

Randers - Metz Handball 26:27 (14:14)

Ekipa Randersa na domaćem je terenu pred dvije tisuće gledatelja minimalno poražena od rukometašica Metz Handballa. Napeto i izjednačeno bilo je u susretu u Danskoj. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 14:14.

Drugo poluvrijeme također je obilježila izjednačena igra. Naime, gostujuća ekipa uspjela je svladati domaćina s 27:26. U pobjedu svoje ekipe Ognjenović je ugradila devet pogodaka, dok je Müller za ekipu Randersa zabila sedam golova.

Skupina D

Buxtehuder - Dinamo Volgograd 21:30 (11:15)

Ruskinje su u Njemačkoj stigle do pobjede 30:21 te su tako u gostima uzele dva boda. Nakon prvih 19 minuta igre domaća je ekipa zaostajala tek za pogodak (8:7), no nekoliko minuta kasnije gostujuće igračice to povisuju na 10:7, a ubrzo i 12:7. Prvi dio susreta završio je s +4 Dinama (15:11).

Gostujuća je ekipa već u šestoj minuti nastavka imala devet pogodaka prednosti (21:12) te je pobjednik susreta tako bio poznat. Na koncu Dinamo je slavio 30:21. Khmyrova je za Dinamo zabila šest pogodaka, dok je Langkeit za Buxtehuder zabila sedam golova.