Goropadni Schalke i Maccabi Haifa

Vedran Babić • četvrtak, 20.10.2011.

U skupini J Europske lige Schalke i Maccabi Haifa napravili su veliki dio posla na putu do drugog kruga pregazivši svoje protivnike s po 5:0, u skupini K situacija se zakomplicirala pobjedom Wisle protiv Fulhama, a u skupini L slavili su Anderlecht i Lokomotiv Moskva...

Skupina J

AEK Larnaca - Schalke 0:5
(Holtby 23', Huntelaar 35', 89', Höwedes 40', Draxler 87')

Pobjedom na Cipru nogometaši Schalkea zadržali su vodeću poziciju u skupini i, zahvaljujući ishodu utakmice u Haifi, praktički jednom nogom već ušli u drugi krug s obzirom da u odnosu na trećeplasiranu Steauu imaju pet bodova viška. Gosti su "špinu" otvorili u 23. minuti preko Holtbyja, a već do kraja poluvremena vodili su 3:0.

Shrvani domaćini potpuno su psihički pali i bilo je samo pitanje da li će do kraja utakmice još koji put kapitulirati. Odgovor na to pitanje bio je pozitivan. Dogodilo se to u samoj završnici kada se u listu strijelaca prvo upisao Draxler, a potom i Huntelaar, po drugi put na utakmici.

Maccabi Haifa - Steaua 5:0
(Amasha 10', 20', Katan 38' (11m), Tawatha 72', Vered 79')

Baš kao u Larnaci, i u Haifi je pobjednik odlučen već poslije prvih 45 minuta. Amasha je dvaput zabio u prvoj polovici poluvremena, a Katan je s bijele točke podebljao vodstvo samo minutu nakon što je izravni crveni karton dobio gostujući igrač Bicfalvi.

U drugom poluvremenu gosti su ostali bez još jednog isključenog igrača, što je domaćinu otvorilo još više prostora. Maccabi je golemu prednost u broju igrača pretvorio u još dva pogotka za konačnih i okruglih 5:0. Izraelska momčad, za koju je Jurica Buljat odigrao cijelu utakmicu, sada ima šest bodova, što je bod manje od Schalkea.

Skupina K

Odense - Twente 1:4
(Fall 71'/ Brama 13', Bajrami 31', Chadli 65', De Jong 82')

Uvjerljivu gostujuću pobjedu ostvario je i nizozemski doprvak Twente, koji je sada sam na vrhu ljestvice s tri boda više od Fulhama. Početna dominacija donijela mu je dva pogotka unutar prvih pola sata, a pitanje pobjednika riješio je u 65. minuti kada je Chadli natrčao na jedan odbijanac i povisio na 3:0. Samo dvije minute nakon što je ušao, Fall je smanjio na 3:1, no osam minuta prije kraja De Jong zabija još jedan pogodak za Twente. Asistent za taj pogodak bio je Chadli.

Wisla - Fulham 1:0
(Biton 60')

Situacija se u ovoj skupini znatno zakomplicirala nakon što je Wisla iznenadila Fulham i pobijedila ga 1:0. Tijek utakmice uvelike je odredio izravni crveni karton Dembelea u 29. minuti. Nakon toga, Poljaci su tražili pobjedu i dobili je. Pola sata prije kraja Biton je s 20-ak metara udaljenosti matirao Schwarzera i donio Wisli prvu pobjedu u skupini.

Skupina L

Lokomotiv Moskva - AEK 3:1
(Sičev 47', 71' (11m), Caicedo 90'+3'/ Sialmas 89')

Atenska momčad i dalje je bez pobjede u skupini nakon što je poraz doživjela i u Moskvi. Lokomotiv, u čijem se sastavu od prve minute našao bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić, gostujući otpor slomio je tek u nastavku kada se u dvostrukog strijelca prometnuo Sičev. AEK je preko Sialmasa malo zabrinuo domaće u završnici, no Caicedo je u posljednjim trenucima utakmice zapečatio zasluženu pobjedu.

Sturm - Anderlecht 0:2
(Gillet 66', Suarez 75')

Vrlo blizu europskom proljeću je i Anderlecht, koji je slavio u Grazu. Više od sat vremena mreže su mirovale, a onda su u razmaku od devet minuta gosti dvaput matirali domaćina pogocima Gilleta i Suareza. Anderlecht tako zadržava maksimalan učinak, dok Sturm ostaje na tri boda.