Premiership, 9. kolo, 22.10.2011, 13:45 h
Wolverhampton 2:2 Swansea City
Swansea City

Wolverhamptonu bod u triler završnici

Ante Zovko • subota, 22.10.2011.

Dramatičnim remijem 2:2 Wolverhamptona i Swansea Cityja otvoreno je deveto kolo engleske Premier lige. Gosti iz Walesa imali su kontrolu nad utakmicom i bodove u džepu, ali su ostali bez dva u posljednjih desetak minuta.

Wolverhampton je iz dosta slabe partije sa svoje strane na kraju izvukao bod prekinuvši crni niz od pet uzastopnih poraza. Neki su domaći navijači već vidjeli i šesti kada je semafor pokazivao 0:2, ali završnica je u potpunosti pripala Vukovima.

Sa šezdesetak posto posjeda lopte Velšani su se nametnuli na početku susreta, a Allen je umalo donio vodstvo u desetoj minuti natjeravši Hennesseyja na sjajnu obranu kojom je izvukao loptu koja je išla pod prečku. Gosti su uglavnom kontrolirali utakmicu i u 23. minuti stiglo je logično vodstvo.

Gower parabolom prebacuje Johnsona, a Graham, na rubu zaleđa na vrhu šesnaesterca, koristi slabo pokrivanje domaćeg braniča, prihvaća loptu u petercu i postavlja 1:0 za Swansea.

Gol je probudio Vukove koji su nekoliko puta složili dosta dobre akcije, ali im je nedostajala realizacija. Kako se to radi pokazali su im gosti. Strijelac prvog pogotka, Graham, neometan pretrčava tridesetak metara na domaćoj polovici prima loptu na desnom krilu i ubacuje u šesnaesterac, a Allen natrčava i zakucava drugi gol u mrežu s nekih pet metara od gol-linije.

Pojedini domaći navijači već su tada počeli napuštati Molineux, jedan je čak zaplakao, a većina je počela negodovati protiv igre Wolverhamptona kojem je nakon prvog dijela prijetio šesti poraz u nizu.

Hennessey spašava Wolverhampton opet sjajnom obranom u 61. minuti, a atmosfera na stadionu nije postala nimalo bolja. Domaći navijači okrenuli su se protiv menadžera Micka McCarthyja i to mu jasno dali do znanja prilikom prve zamjene (68. minuta). U međuvremenu Swansea je strpljivo čuvao loptu i gradio napade te povremeno prijetio, kao u 73. kad je Hennessey opet izvukao sjajnu obranu, ovaj put na Sinclairov udarac.

Zamjene koje je McCarthy obavio u završnici utakmice pokazale su se "čudotvornima". Vokes se u 84. minuti, samo minutu nakon ulaska u igru, probija u šesnaesterac Swanseaja i puca, vrataru Vormu odbija loptu, a Doyle smanjuje na 2:1. Dok je dobar dio domaćih navijača već napustio tribine, domaći igrači su uspjeli izjednačiti.

U 86. minuti pritisak se isplatio. O'Hara prihvaća povratnu loptu s lijeve strane i snažno puca u rašlje za izjednačenje. Gosti su se odjednom našli pred porazom jer u posljednjim minutama počela je konstantna opsada velškog gola. Pokušao je Swansea i uzvratiti, iskoristiti euforiju Wolverhamptona, ali u taktičkom neredu na kraju više nije bilo golova.