Spandau namučio Jug na otvaranju

Matej Milanović • subota, 22.10.2011.

Jug je teže od očekivanog upisao prve bodove u Ligi prvaka. Na otvaranju europske sezone Dubrovčani su s minimalnih 9:8 slavili kod Spandaua.

SPANDAU 04 - JUG CO 8:9 (1:3, 3:2, 3:2, 1:2)

Liga prvaka, 1. kolo, Skupina B

Spandau: Tchigir, Bukowski 1, Schrödter, Schulz, Gietz, Politze 3, Marković, Miers, Schloterbeck, Oeler 1, Eidner 2, Stamm, Junglich 1, Trener: Novoselac.

Jug: Vićan, Vranješ, Sutić 1, Janović 2, Joković 2, Pavlović, Marković, Bušlje 2, Karač 1, Dobud 1, Macan, Obradović, Goreta, Trener: Fatović.

Suci: Birakis (Grčka), Gomez (Italija)

Igrač više: Spandau 6/11, Jug 8/13

Peterci: Spandau 1/1, Jug 1/1

Jug je na otvaranju Lige Prvaka morao na gostovanje u Njemačku, kod Spandaua. Dubrovčani su u Njemačku otišli kao favoriti, no do pobjede su došli teže od očekivanog. Utakmicu su bolje otvorili igrači Spandaua, a Jug je do kraja prve četvrtine uspio doći do vodstva od 3:1.

Nakon druge dionice Spandau je uspio smanjiti na 5:3, a u trećoj četvrtini stiglo je i izjednačenje. Jug je odgovorio s dva pogotka i ponovno došao na ugodnih +2, no Nijemci su se još jedanput vratili u susret i izjednačili na 7:7 pred posljednjih osam minuta.

Ipak, Dubrovčani nisu izgubili mirnoću i nisu dopustili domaćinu da dođe do prednosti, koja je mogla biti kobna po goste. Jug se tako opet doveo na dva pogotka razlike, 9:7 i time praktički riješio susret. Spandau je uspio smanjiti na konačnih 9:8, no ne i izjednačiti.

Najbolji je kod domaćih s tri pogotka bio Politze, a Jug su s dva zgoditka predvodili Janović, Joković i Bušlje. U idućem kolu skupine B igrat će se hrvatski derbi između Juga i Mladosti, a Spandau će igrati u gostima kod Vojvodine.