Szeged pobijedio aktualne prvake

Zvonka Keliš • nedjelja, 23.10.2011.

Prvi put od 2005. godine aktualni europski prvak Partizan poražen je na domaćem na terenu. Na Banjici su protiv Szegeda u trećoj četvrtini vodili 7:5, ali na koncu izgubili 8:9.

Partizan - Szeged 8:9 (2:2, 1:3, 4:0, 1:4)

Aktualni prvak Europe, Partizan, po prvi je puta poražen na domaćem terenu nakon 2005. godine, a ovoga je puta, u prvom kolu Lige prvaka bolja bila momčad Szegeda 9:8.

Partizan je bolje krenuo u utakmicu te je poveo 2:1, no Szeged je to ubrzo preokrenuo na 4:2. Na poluvremenu je Partizan imao dva gola zaostatka (5:3). Međutim, u trećoj četvrtini Partizan je pokazao svoje pravo lice te je stigao do vodstva 7:5, no Szeged tada serijom 4-0 odlazi na 9:7. Pred kraj susreta domaćin je uspio smanjiti na 9:8 te je imao i posljednji napad na utakmici, no Miloš Korolija nije uspio postići pogodak za izjednačenje.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Stefan Mitrović s tri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Szegeda bio Joseph Kayes također s tri gola.

Eger - Vasas 5:8 (0:2, 4:1, 1:2, 0:3)

Momčad Vasasa hrvatskog reprezentativca Miha Boškovića vrlo je dobro krenula u susret prvog kola vaterpolske Lige prvaka te je nakon prve četvrtine imala vodstvo 2:0. Domaćin do prvog pogotka stiže u drugoj četvrtini (2:1) nakon čega izjednačuje na 2:2, na odmor odlazi s golom prednosti (4:3). Iako se u nastavku domaćin uspijeva približiti na gol zaostatka (6:5), gostujući vaterpolisti za koje je strijelac jednog gola bio i Bošković do kraja susreta samo dižu svoju prednost na konačnih 8:5.