Budućnost osigurala drugi krug

Sportnet • nedjelja, 30.10.2011.

Četvrto kolo Lige prvakinja u subotu je donijelo zanimljive utakmice i pobjede ekipa Budućnosti, Larvika te Grupo Asfi Itxako Navarra, dok su Viborg i Krim odigrali neriješeno. Rukometašice Budućnosti ostale su na savršenom učinku, Larvik je u zanimljivoj utakmici slomio Podravku, dok su triler utakmicu odigrali Viborg i Krim.

Skupina A

Byasen - Budućnost 24:34 (11:16)

Byasenu je pobjeda bila potrebna da bi ostao u igri za nastavak natjecanja, pa su domaće igračice u utakmicu ušle jako motivirane protiv favorizirane Budućnosti i držale neizvjesnost u meču do rezultata 8:9. Do kraja poluvremena igračice Budućnosti rade prvu opipljivu razliku i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 11:16.

Drugo poluvrijeme počinje dobrom igrom domaćih koje u tim trenucima smanjuju rezultat na 13:16. Nakon toga Crnogorke ubacuju u brzinu više i do kraja utakmice kontroliraju igru te povećavaju razliku. Igračice Budućnosti ovom su pobjedom osigurale ulazak u drugi krug natjecanja.

Skupina B

Viborg HK - RK Krim Mercator 28:28 (16:9)

Sve ostaje otvoreno u skupini B, nakon što je Viborg prosuo 7:0 prednost iz 12. minute utakmice te izvukao samo remi protiv odlične ekipe Krima koja je zaslužila svoj bod.

Najbolji strijelac Krima, Andrea Penezić, bila je dobro pokrivena, dok su igračice Viborga odlično igrale u početku, u obrani i u napadu, te došle do ranog vodstva od 4:0. Nakon katastrofalnog starta igračice Krima ostale su bez ideje u napadu i svoj prvi pogodak postižu tek u 12. minuti, u tom trenutku gube sa 7:1. Do kraja poluvremena, odlična vratarka domaćih Christina Pedersen ne dopušta igračicama Krima priključak i na odmor se odlazi s velikih sedam razlike u korist Viborga (16:9).

Odličan start Krima u drugo poluvrijeme, gošće rade seriju od 6:2 i rade pritisak na domaće igračice te prisiljavaju domaćeg trenera na minutu odmora. U 45. minuti Krim zaostaje samo jedan gol. Uslijedile su uzbudljive minute u kojima Viborg povećava prednost, a Krim lovi rezultat. U 58. minuti utakmice Krim dolazi do prednosti pogotkom Ibolye Mehlmann. Do kraja, Viborg je uspio samo izjednačiti (28:28). Ovim rezultatom zadovoljnije mogu biti gošće koje su nadoknadile veliki zaostatak i osvojile važan bod.

Skupina D

Buxtehuder SV - Grupo Asfi Itxako Navarra 31:32 (14:14)

Velika pobjeda za Itxako protiv vrlo dobre njemačke ekipe koja je pokazala veliku borbu, ali nije uspjela izbjeći poraz. U neizvjesnom prvom poluvremenu, utakmicu su bolje otvorile domaće igračice i odličnom obranom zadale su dosta problema Španjolkama. Kada su gošće ušle u svoj ritam, okrenule su rezultat u svoju korist i počele kontrolirati utakmicu. Do kraja poluvremena domaće igračice koriste isključenja i na odmor se odlazi s rezultatom 14:14.

U nastavak bolje ulaze gošće te dolaze do pet pogodaka prednosti petnaest minuta prije kraja. Domaće igračice se nisu predavale i odličnim pristupom hvataju priključak, no u samoj završnici više sreće imaju gošće i odnose važne bodove.

tekst: Tomislav Rukelj