Rukometašice Dinama iznenadile Oltchim

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 31.10.2011.

Četvrto kolo Lige prvakinja u skupini A donijelo je pobjedu Midtjyllanda nad Thüringerom. U skupini C rukometašice Randersa slavile su nad Hypom, dok je Györ bio bolji od Metz Handballa. Iznenađenje je, pak, u skupini D priredila ekipa Dinamo Volgograda svladavši rukometašice Oltchima.

Skupina A

Thüringer - Midtjylland 21:27 (8:13)

Rukometašice Midtjllanda stigle su u goste Njemicama te su se kući vratile s pobjedom i dva boda. Susret u Erfurtu bolje je otvorila gostujuća ekipa koja je nakon 12 minuta igre imala vodstvo 7:3, a ubrzo potom i 11:4. Do odlaska na odmor Midtjylland dopušta domaćoj ekipi da postigne tek četiri pogotka te ima vodstvo 13:8.

U nastavku gošće iz Danske samo povećavaju svoju prednost te nakon prvih osam minuta drugoga dijela imaju i +7 (18:11). Desetak minuta prije kraja susreta gostujuće rukometašice vode 24:16, a konačno uzimaju pobjedu 27:21. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Troelsen s pet postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Thüringera bila Sneider sa šest golova.

Skupina C

Randers - Hypo Niederösterreich 39:32 (18:15)

U danski Randers, u sklopu četvrtog kola Lige prvakinja, tigla je ekipa Hypa koja je potom na gostovanju poražena s 39:32. Pred 2300 gledatelja u Skyline areni susret je bio izjednačen sve do 4:4 nakon čega domaće rukometašice stvari uzimaju u svoje ruke te naredne minuute dobivaju s 10:3. Do kraja prvoga dijela Austrijanke uspijevaju smanjiti zaostatak na 18:15.

Početak drugoga poluvremena obilježile su Dankinje serijom 4-0 kojom stižu do 22:15, no gošće se ne predaju te se ubrzo ponovno približavaju Randersu na 25:22. Međutim, domaće igračice odlaze na 28:22 te do kraja samo čuvaju svoju prednost za konačnih 39:32. U redovima pobjednica odlične su bile Cuadrado Dehesa i Müller sa po šest postignutih pogodaka, dok se kod Hypa istaknula Do Nascimento s osam golova.

Metz Handball - Györ AUDI ETO 24:33 (7:17)

Mađarski Györ stigao je u goste rukometašicama Metza te je iz Francuske odnio pobjedu i dva boda. Susret u Metzu bio je napet tek prvih desetak minuta kada su domaće rukometašice uspjele držati ritam s gošćama iz Mađarske. Međutim, već do 20. minute Györ rješava utakmicu u svoju korist, a na odmor dolazi s +10 i 17:7.

U drugom dijelu domaća se ekipa pokušala približiti gostujućoj, no to joj nije uspjelo. Konačno, Györ iz Francuske odlazi s pobjedom 33:24 i nova dva boda. U pobjedu svoje momčadi Görbicz je ugradila osam pogodaka, dok je za Metz Pineau zabila pet golova.

Skupina D

Dinamo Volgograd - Oltchim Rm. Valcea 34:30 (16:15)

Ekipa rumunjskog Oltchima u Volgogradu je propustila priliku uzeti nova dva boda te već u četvrtom kolu osigurati mjesto u daljnjoj fazi natjecanja. Napeto je bilo u prvom dijelu susreta u Rusiji, no konstantno su bolje ipak bile domaće rukometašice. Nakon prvih 30 minuta ekipa Dinama drži vodstvo 16:15.

U drugom je dijelu također bolja bila domaća ekipa koja je prvo čuvala svoju prednost, a potom je i povisila. Na koncu, Dinamo uzima pobjedu 34:30 i dva boda. Ekipu Dinama predvodila je Levina s osam postignutih pogodaka, dok je Nechita u poraz svog Oltchima ugradila sedam golova.

Nakon četiri odigrana kola ekipa Budućnosti ostala je jedina neporažena momčad u Ligi prvakinja, a iza nje se u skupini A nalaze ekipe Midtjyllanda sa šest te Byasena s dva osvojena boda, dok je Thüringer i dalje bez bodova. U skupini B na vrhu se nalazi norveški Larvik sa šest bodova, dok pet ima slovenski Krim Mercator. Viborg je zasjeo na treće mjesto s četiri boda, dok jedini hrvatski predstavnik u Ligi prvakinja, Podravka Vegeta, ima tek jedan bod.

Rukometašice Randersa nalaze se na vrhu skupine C također sa šest osvojenih bodova, dok po četiri imaju Györ i Metz. Na dnu ljestvice i dalje je ekipa Hypa bez ijednog osvojenog boda. Zanimljivo je, pak, u skupini D gdje se na vrhu nalaze ekipe Itxako Navarre te Oltchima sa po šest bodova, dok četiri sada ima Dinamo Volgograd. Bez ijedne pobjede i dalje je Buxtehuder.