LP: Viborg svladao prvakinje Europe

Zvonka Keliš • nedjelja, 06.11.2011.

Peto kolo Lige prvakinja u subotu je donijelo pobjede Byasena nad Midtjyllandom, kao i minimalno slavlje Viborga nad aktualnim prvakinjama Europe, rukometašicama Larvika. Mađarski Györ bio je uvjerljiv protiv Randersa, a rukometašice Hypa svladale su Metz. Također, španjolski Itxako je kod kuće pobijedio Dinamo Volgograd.

Skupina A

Midtjylland - Byasen 18:21 (5:13)

Norveški Byasen stigao je u goste Dankinjama te je pred 1700 gledatelja u Ikastu stigao do pobjede 21:18. U prvih 12 minuta gošće stižu do vodstva 7:3, dok je domaćin do 23. minute uspio postići tek jedan pogodak za 12:4. Do odlaska na odmor rukometašice Byasena imaju prednost od osam pogodaka (13:5).

U nastavku susreta domaća se ekipa probudila te smanjuje zaostatak na četiri gola (19:15), a ubrzo na semaforu stoji i 20:18. Međutim, vremena za potpuni preokret više nije bilo i Byasen uzima pobjedu 21:18 te dva boda. Najefikasnija u redovima pobjednika bila je Andenaes s pet postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Midtjyllanda bila Troelsen sa šest golova.

Skupina B

Larvik - Viborg 19:20 (10:12)

Aktualne prvakinje Europe, rukometašice Larvika, na domaćem su terenu, pred više od tri tisuće gledatelja, poražene od danskog Viborga 20:19. Susret je bolje otvorila gostujuća ekipa s odličnom obranom koja je dovodi do vodstva. Strpljiva igra u napadu odvela je potom Dankinje do 12:10 nakon prvih 30 minuta igre.

Na samom startu drugog dijela Larvik je zabio tri gola te je stigao do minimalne prednosti (13:12). Uslijedila je potom čvrsta igra iz koje je kao bolja ekipa izašao Viborg s dva gola prednosti. Na koncu, minimalno slavlje, 20:19, kao i dva boda, odlaze u Dansku.

Skupina C

Györ AUDI ETO KC - Randers 35:20 (16:9)

Ekipa mađarskog Györa na domaćem je terenu pred gotovo dvije tisuće gledatelja stigla do uvjerljive pobjede nad danskim Randersom. U susret je bolje ušla domaća ekipa koja je povela 5:1, a potom i 10:4. Na odmor se, pak, odlazi s 16:9 za domaće rukometašice.

Dominirala je domaća ekipa i u nastavku te je ubrzo stigla do 26:15 te 28:18. Posljednje tri minute Györ je imao vodstvo 32:19, a na koncu je slavio s čak 15 pogodaka razlike (35:20). Odlična je u redovima Györa bila Loke s osam postignutih pogodaka, dok se kod Randersa istaknula Müller sa šest golova.

Hypo Niederösterreich - Metz Handball 28:25 (15:13)

Rukometašice Hypa dočekale su, u sklopu petog kola Lige prvakinja, pred tisuću gledatelja ekipu francuskog Metza koja se kući vratila bez pobjede i bodova. Na domaćem je terenu Hypo dobro krenuo u susret, posebice s raspoloženom Arenhart na golu koja je u utakmici sakupila 25 obrana. Povela je domaća ekipa odmah na početku te je potom čuvala svoju prednost, stoga se na odmor odlazi s 15:13 za Hypo.

Francuske su prvakinje u nastavku, međutim, pokazale što znaju te su sedam minuta prije samoga kraja susreta stigle do izjednačenja 23:23. Domaće su se igračice potom ipak vratile u susret te su uzele pobjedu 28:25. U pobjedu svoje momčadi Do Nascimento je ugradila 13 pogodaka, dok je Pineau za Metz zabila pet golova.

Skupina D

Asfi Itxako Navarra - Dinamo Volgograd 28:26 (15:14)

Estella-Navarra bila je domaćin susreta rukometašica Itxako Navarra i ruskog Dinamo Volgograda, a pred 1500 gledatelja bolja je bila domaća ekipa. U zanimljivoj utakmici u Navarru domaće su rukometašice do prednosti stigle u 17. minuti zahvaljujući 5-1 obrani i nekoliko isključenja protivničkih igračica. Na kraju prvog dijela Itxako, pak, ima minimalnu prednost, 15:14.

Ruskinje se u drugom poluvremenu nisu predavale te su stigle do izjednačenja 16:16, no domaće igračice potom preuzimaju vodstvo s 23:20. Pobjeda je naposljetku pripala Itxaku s 28:26. Za Itxako je Martin postigla 11 pogodaka, naša Zebić je dodala njih pet, dok je Borščenko u poraz svoje momčadi ugradila šest golova.