Varteks - Zagreb: Opet u posljednjim sekundama

Goran Štimec • subota, 17.03.2001.

Samo oko 1500 gledatelja došlo je prisustvovati Varteksovoj potvrdi nastupa u Ligi za prvaka, no razlog sasvim prosječne posjete vjerojatno je i postojanje TV prijenosa, kao i relativno loše vrijeme, koje se, ionako, sredinom prvog poluvremena pretvorilo u pljusak. Varteks je na kraju uspio ostvariti pobjedu, ali tek u sudačkom produžetku.

Počelo je bez nekih izglednih prilika, iako se igralo brzo i agresivno, s presingom već oko središnjice igrališta. Prvu priliku stvorio je Mukaj tek u 15. minuti, kada je iz centaršuta (ili možda udarca prema golu?) pogodio gornji dio mreže vratara Tomića. Varteks u tom razdoblju ima nešto više od igre.

Takva lagana inicijativa dovela je i do prvog pogotka. Kastel je izveo slobodan udarac na svojoj polovici igrališta, lopta je dijagonalno došla do Bjelanovića, koji ju je brzo proslijedio do Karića, a ovaj do Borovića. Naravno, posljednjem nije bilo teško lijevi iskosa zatresti mrežu Zagreba za 1:0.

Velika uzbuđenja u prvom dijelu izazvala su i dva isključenja. Prvo je u 33. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Težački, a nešto kasnije, u 41. minuti, iz istog razloga na drugoj strani i Lovrek.

Drugi dio donio je nešto više prilika, ali i još dva pogotka. Zagreb je prilično brzo izjednačio. Surač je ubacio centaršut zdesna, a nakon gužve najbolje je reagirao Čačić i poravnao rezultat na 1:1.

Prijetili su i Sabolčki, Halimi i Mukaj, svi za Varteks, ali najizgledniju priliku propustio je Bjelanović u 75. minuti, pucavši iz okreta u vrlo povoljnoj poziciji, neometan, preko gola.

Ipak, u posljednjim sekundama utakmice iskupio se. Bila je to akcija u čemu je veliku ulogu odigrala i pogreška obrane gostiju. Dugu je dijagonalu na lijevoj strani šesnaesterca primio Šafarić, dao unutra do Drobnea, ovaj se spetljao, ali lopta dolazi desno do Bjelanovića. Ovaj puta je teško bilo promašiti - za 2:1 i tri boda u posljednji tren.

Izjave nakon utakmice

Branko Karačić, trener Zagreba: "Evo, prevladali smo iscrpljujuću srijedu i šok utakmicu u Kupu, i mislim da smo danas odigrali bolje, bili ravnopravni s Varteksom. Ovaj gol koji smo primili u posljednjim minutama mogao bi biti važan na kraju u borbi za četvrto mjesto s Varteksom i Slavenom."

Ivan Katalinić, trener Varteksa: "Bilo je teško odigrati u tri dana dvije utakmice, a to je još naglasila i kiša koja je padala cijelu utakmicu. Mislim da bi Zagreb bio zadovoljan s neriješenim, sudeći po postavljenoj igri, no na kraju smo imali i malo sreće."

Frane Čačić, igrač Zagreba: "Došli smo po bod, imali i igrača više, morali smo iskoristiti to, no bespotrebno smo i glupo ostali i bez vlastitog igrača. No, vidjelo se da utakmica u srijedu nije ostavila previše traga na nama."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312