Liga prvakinja - Skupina C, 6. kolo, 12.11.2011.
Metz Handball 25:20 Randers HK
Randers HK

Metz nadomak drugog kruga Lige prvakinja

Josip Tolić • nedjelja, 13.11.2011.

U jedinoj subotnjoj utakmici šestog kola skupine C rukometne Lige prvakinja Metz je na svom parketu slavio protiv danskog Randersa 25:20 i tako praktički osigurao prolazak u četvrtfinale u posljednjoj utakmici faze po skupinama.

3.800 gledatelja ispunilo je Metz Arenu za odlučujući okršaj skupine C u Ligi prvaka u kojem su se sastale rukometašice Metza i Randersa, a vodio ga naš sudački dvojac Matija Gubica - Boris Milošević. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, prednost je selila s jedne na drugu stranu, a prvih 30 minuta zaključeno je rezultatom 12:12.

Utakmica se prelomila u prvoj polovici nastavka kada je domaća ekipa "pobjegla" na 20:15 uz raspoložene Allison Pineau i vratarku Amandine Leynaud. Do kraja dvoboja nije bilo problema za Metz koji je s jednakom prednošću zaključio utakmicu. Završilo je 25:20, a najefikasnije rukometašice u francuskim redovima bile su Ognjetović i Pineau s po sedam pogodaka, dok je kod Dankinja Dalby bila najraspoloženija sa šest golova.

Konačan rasplet ove skupine bit će poznat danas kada će mađarski Györ odmjeriti snage s Hypom. Austrijanke bi samo visoka pobjeda mogla odvesti u drugi krug, a nije nemoguća situacija da poslije šest kola sve tri momčadi imaju po tri pobjede i tri poraza.