Engleska: Alen Bokšić dvostruki strijelac

Hrvoje Niče • nedjelja, 18.03.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Velika je šteta za hrvatski nogomet što Alen Bokšić više ne želi braniti boje naše "repke", jer Alen ponovno zabija. Čak dva gola pospremio je naš internacionalac u mrežu Newcastlea. Iako se u početku susreta domaći Newcastle činio ozbiljnijim suparnikom s nekoliko izrazitih prilika, poveli su gosti preko Bokšića u 28. minuti. Već pet minuta kasnije ponovni šok za Newcastle i vratara Givena, Bokšić je još jednom uspio pronaći put do mreže domaćina. Do kraja susreta Newcastle je preko Corta u 59. minuti uspio smanjiti vodstvo, no ne i doći do izjednačenja. Nije na odmet napomenuti da je Midllesbrough već u 45. minuti ostao s igračem manje, te da je kod rezultata 2:1 za goste, domaći igrač Solano promašio vrata s "bijele točke". S nova tri boda Midllesbrough polako bježi iz donjeg doma Premier Lige.

Manchester United je na domaćem terenu sve do 87. minute čekao prvi pogodak protiv Leicestera, a momčad Uniteda je u vodstvo doveo Yorke. U devedesetoj minuti Silvestre rješava sve dvojbe za konačnih 2:0 "crvenih vragova". Chelsea je na domaćem terenu ispustila vodstvo od 2:1 protiv Sunderlanda, tako da su gosti nakon 38. minute uspjeli postići još tri pogotka (Hutchison 28, 51, McCann 60, Phillips 79), dok su domaćini o svojim napadačkim kvalitetama sve rekli u prvom dijelu (Desailly 14, Gudjohnsen 38).

Leeds je pobijedio u gostima Charlton 2:1, a Marko Viduka je već u 1. minuti susreta postigao zgoditak. U zadnje vrijeme bivši igrač zagrebačke Croatije, često zabija, pa mu tako cijena vrtoglavo raste, posebice na talijanskom tržištu (Roma, Milan, Fiorentina...).

Newcastle - Middlesbrough 1:2