Osijek - Marsonia: Osječani nastavili rasprodaju

Slađana Lučić • nedjelja, 18.03.2001.

Nogometaši Osijeka nisu uspjeli zadržati prvo mjesto uoči doigravanje Lige za pravaka. Protiv Marsonije očekivala se pobjeda, no bilo je jasno i prije početka utakmice kako do novih bodova Osječani ne mogu doći bez masimalnoga truda. No, slavonski se derbi više činio kao susret dvaju klubova začelja u kojemu se boljim na kraju pokazala Marsonia. Nije pomogao ni dosadašnji pozitivni omjer pobjeda i poraza Osijeka u susretima sa brodskim prvoligašem. Naime, Osječani vode sa 7:1, a posljednji ogleda također završen pobjedom bijelo-plavih i to sa 5:2 u Slavonskom Brodu.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo gostima koji su pokušavali povesti preko Brnjića i Olića. Domaći igrači izgledali su izgubljeno na terenu Gradskoga vrta spram gostujućih notometaša koji su dominirali brzinom i agresivnim pristupom igri. U posljednjih pet minuta Kohorta je pokušala gromoglasnim navijanjem pomoći svojim idolima, no to nije donijelo očekivanu promjenu u rezultatu. U 42. minuti Kukoč je nepotrebno pokušao u 16-ercu zaustaviti Džeku, a glavni je sudac Vice Pavić pokazao na bijelu točku. Siguran je izvođač najstrože kazne za bijelo-crne bio Ivica Olić.

U drugom poluvremenu gosti nisu uspjeli zadržati prednost i već u 12 minuti nastavka bijelo-plavi stigli su do izjednačenja. Vratar Princip nepropisno je srušio Turkovića. Udarac sa bijele točke sigurno je izveo maldi 21-godišnji Marijan Vuka. I kada su svi pomislili kako je Osijek izašao iz krize te očekivao zgoditak koji bi donio nova tri boda, gosti su iskoristili još jednu neopreznost Kukoča i poveli 2:1 ponovo preko Olića. Inače, Olić je ove zime bio u ozbiljnim pregovorima sa Upravom Osijeka o dolasku u Gradski vrt. No, na žalost to se nije i ostvarilo.

Domaći su igrači još jednom pokušali doći do izjednačenja. Naime, nakon prekršaja nad Beširevićem u kaznenom prostoru Pavić je po treći puta dosudio 11-erac. No, ovoga je puta "mlaki" udarac Vuke obranio Princip, koji se pokazao kao dobra zamjena ozljeđenom vrataru Marsonije Joziću. Do kraja susreta trener bijelo-plavih Stanko Mršić pokušao je do boda doći uvođenjem u igru još jednom napadača. No Zrilić, Turković i Vuka nisu uspjeli ugroziti vrata Marsonije.

Stanko Mršić, trener NK "Osijeka": "Ja sam uoči susreta i govorio kako je Marsonija dosta stabilna momčad sa brzim i kvalitetnim vrškom napada koji se pokazao nezgodnim i u ovoj utakmici. U srijedu sam ( 1/4 finale Kupa sa Inkerom ) odmarao većinu igrača kako bi bili svježi, no čini se, kako su oni to shvatili kao već dobivenu utakmicu. Marsonija je zasluženo pobjedila jer mi nismo zaslužili pobjedu, iako smo imali nekoliko izglednih prilika. Kod 11-erca pozvao sam Beširevića da bude izvođač , ali on nije imao hrabrosti. Na kraju je mladi Vuka promašio drugi penal. Eto, to je još jedna pouka njemu za budućnost, a mi moramo u nastavku pokazati bolju igru."

Zlatko Kranjčar, trener NK "Marsonije": "Mi smo obavili vrlo dobre pripreme i odigrali smo i ove tri utakmice prije Osijeka kvalitetno. Pred susret sa Osječanima uvjeravao sam svoje igrače kako mogu pokazati dobru igru i polučiti dobar rezultat. Nismo igrali pod opterećenjem, a kako je Osijek ušao nešto opuštenij mi smo to uspjeli iskoristiti. Dobro smo se postavili na terenu , iako se i Osijek moram priznati trudio. Imali smo sreću i da je Princip dobro zamijenio Jozića i obranio ključni 11-erac. Ukupno gledajući mi smo zaslužili pobjedu."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312